Przedłużanie włosów jest coraz bardziej popularną metodą na szybką poprawę kondycji swojej fryzury oraz metamorfozę wyglądu. Kobiety cenią sobie ten zabieg ze względu na jego rezultaty i możliwe do osiągnięcia efekty. Jednak wśród wielu wciąż panuje obawa, co do zagęszczania włosów różnymi metodami. Ich podłoże to brak wiedzy na ten temat lub rozpowszechnianie się opinii niezadowolonych klientek lub pań, które trafiły w niewłaściwe ręce. W ten sposób tworzą się mity o przedłużaniu włosów, które w tym artykule postaramy się obalić, co tym samym może przyczynić się do jeszcze większego zainteresowania tym zabiegiem. 

przedłużanie włosów, zagęszczanie włosówWśród najczęściej wymienianych obaw odnośnie zagęszczania włosów kobiety wymieniają strach przed osłabieniem ich naturalnych kosmyków, wzmożone wypadanie włosów, sztuczny efekt czy trwałość przedłużania. Jednak odpowiedzią na te wszystkie wątpliwości tak na prawdę jest prawidłowe wykonywanie i pielęgnacja włosów przedłużanych. O tej drugiej szeroko pisaliśmy w tym wpisie. Jednak dla zwiększenia pewności, co do zagęszczania włosów, poniżej kilka najbardziej popularnych mitów i odpowiedzi, które w pełni je obalają.

Przedłużanie włosów nie jest bezpieczne

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nadaje się doskonale nawet dla kobiet z swoimi bardzo rzadkimi czy zniszczonymi włosami. Żadna z metod zagęszczania włosów nie obciąża ich, a więc nie ma możliwości aby wpływała ona na kondycję naturalnych pasm.

Po zdjęciu doczepek, naturalne włosy wypadają

Doczepiane włosy można zdjąć w dowolnej chwili i w żaden sposób nie wpływa to na kondycję naszych naturalnych. Oczywiście po zdjęciu włosów można odnieść wrażenie, że jest ich mniej. Jest to logiczne, ponieważ pozbywamy się dodatkowej warstwy włosów i wracamy do naszego pierwotnego stanu. Nie wypadną nam żadne dodatkowe włosy niż te, które i tak miałyby wypaść. Oczywiście, o ile zabieg jest wykonany prawidłowo.

Przedłużanie niszczy włosy

Tu odpowiedź jest jedna – nie, jeżeli zagęszczanie włosów zostało przeprowadzone przez profesjonalistę, wyszkolonego do tego zabiegu i znającego wszystkie obowiązujące zasady. Chociaż nie mniej ważna jest także odpowiednia pielęgnacja, za którą odpowiadasz Ty sama.

Doczepiane włosy wyglądają sztucznie

Jest to mit, o ile przedłużanie włosów wykonujemy przy użyciu naturalnych pasemek czy taśm. Najlepsze są włosy Remy. Są one specjalnie wyselekcjonowane, a ich łuski są skierowane ku dołowi, co zapobiega przed ich plątaniem się. Dodatkowo znaczenie ma także sposób, w jaki wykonane jest zagęszczanie włosów. Profesjonalnie zrobiony zabieg gwarantuje, że doczepiane włosy nie będą wyróżniać się spod naszych naturalnych.

 

 

 

Dodaj komentarz