Przedłużanie włosów to bezbolesny zabieg, którego efekt jest widoczny od razu po jego zakończeniu. Można uzyskać niesamowite, długie włosy, bez długoletniego czekania. Istnieją różne metody, dzięki którym można osiągnąć taki efekt, lecz z wielu powodów, każdej klientce trzeba dobrać taką, która nie obciąży jej włosów. Aktualnie najpopularniejsza jest metoda kanapkowa.

Przedłużanie włosów, zagęszczenie włosów

Coraz większą popularnością cieszy się przedłużanie włosów. Metody, dzięki którym można tego dokonać są stosunkowo łatwe do wykonania. Potrzebna jest jednak odpowiednia wiedza. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego wizerunku tak, by olśnić pięknymi, długimi włosami. Do przedłużania włosów używa się pasm sztucznych, bądź naturalnych. Z oczywistych powodów, naturalne są dużo droższe, ale efekt wygląda dużo bardziej naturalnie.

Kiedy osoba zdecyduje się na przedłużanie, bądź zagęszczenie włosów, ważna jest wcześniejsza konsultacja. Jakim typem włosów dana kobieta jest zainteresowana, w jakim stanie są jej naturalne włosy, bądź jakie zabiegi wykonuje na co dzień (prostowanie, suszenie, lokowanie). Po zebraniu wszystkich ważnych informacji, warto wybrać odpowiednią długość włosów. Najczęściej spotyka się długości od 25 cm do 55cm.

 

metody przedłużania włosów, metoda kanapkowa, włosy na taśmie, clip in, włosy na żyłce

 

Typy włosów przedłużanych

Rozróżniamy różne typy włosów, ze względu na ich pochodzenie. Najatrakcyjniejsze są włosy słowiańskie, które cechują się miękkością, delikatnością i można je dowolnie farbować. Są też bardzo podatne na wszelkie zabiegi stylizacyjne. Innym rodzajem są włosy europejskie, również miękkie i delikatne, lecz mniej podatne na koloryzacje. Aby wykonać na nich taki zabieg, trzeba używać bardzo delikatnych farb. Trzeba je bardzo często czesać, ponieważ wykazują skłonność do kołtunienia się. Przeciwnością są włosy azjatyckie, które są grube i twarde. Bardzo ciężko się je modeluje i wymagają intensywnego nawilżania. Nie tolerują żadnych zabiegów chemicznych. Włosy indyjskie pod względem genetycznym są bardzo podobne do włosa europejskiego. Posiadają zdrową łuskę włosa, pięknie błyszczą i są bardzo zdrowe. Dzięki temu, że ich łuski są ułożone w jedną stronę, nie plączą się. Są one polecane do wszelkich metod doczepiania włosów. Syntetyczne są pozyskiwane w procesie chemicznym z tworzyw sztucznych, co cechuje je dużą lekkością, lecz nie wyglądają bardzo naturalnie.

Pielęgnacja włosów doczepianych

Włosy doczepiane wymagają specjalnej pielęgnacji i najczęściej nie można ich myć zwykłymi szamponami dostępnymi w drogeriach. Na rynku dostępne są specjalne produkty przeznaczone do mycia włosów doczepianych. Ważne jest, by przed umyciem, dokładnie je rozczesać – najlepiej szczotką z naturalnego włosia, przytrzymując ręką łączenia. Zaczynając od końców, przesuwając się w stronę głowy, aż do samej skóry głowy. Następnie włosy myjemy letnią wodą. Dlaczego? Z uwagi na karnitynę, która może się rozpuścić pod wpływem zbyt ciepłej wody. Poza tym, w przypadku cieplejszej wody, otwierają się łuski włosa, przez co mogą się one bardziej plątać. Nie preferuje się również mycia włosów głową w dół, oraz czochrać ich podczas mycia. Warto również pamiętać, że włosy przedłużane są suche, a częste ich mycie może pogorszyć ich stan dużo bardziej, dlatego podczas mycia, warto skupić się na skórze głowy oraz włosach jej najbliższych. Mokrych włosów lepiej nie czesać szczotką, lecz bardzo delikatnie palcami, rozdzielając kolejne pasma. Przy wycieraniu włosów ręcznikiem, nie można ich czochrać. Najlepiej ugniatać je ręcznikiem, aż do momentu lekkiego podsuszenia. Nie zaleca się stosowania suszarki na włosy doczepiane, które z reguły już są bardzo suche.

Dodaj komentarz