Dzięki nowoczesnym metodom przedłużania włosów możliwe jest uzyskanie bujnej, efektownej fryzury nawet w godzinę. Posiadaczki słabych, rzadkich włosów mogą cieszyć się wymarzonym wyglądem, a panie, które pragną zapuścić włosy, nie muszą już borykać się z tak zwaną „długością przejściową” i latami czekać na upragniony efekt. Dobrze wykonany zabieg w salonie fryzjerskim oraz odpowiednia pielęgnacja włosów przedłużonych są gwarancją bezpieczeństwa dla naturalnych pasm. By otrzymać pożądane efekty, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad – niezależnie od wybranej metody przedłużania i zagęszczania.

Wśród klientek salonów fryzjerskich wciąż pokutuje mit, jakoby przedłużanie i zagęszczanie włosów było szkodliwe. Mówi się, że po ściągnięciu doczepionych pasm, naturalne włosy zaczynają wypadać, stają się słabsze i matowe. W internecie znaleźć można zdjęcia po nieudanych zabiegach przedłużania, ukazujące niejednokrotnie dramatyczne efekty. Miejscowe łysienie, splątane i poszarpane u nasady włosy naturalne – to efekty poczynań osób niewykwalifikowanych, które nie powinny podjąć się wykonywania zabiegu. Uszkodzenie pasm naturalnych może mieć miejsce w przypadku, gdy fryzjer wykonujący zabieg nie przestrzega podstawowych zasad dotyczących przedłużania oraz doczepiania włosów. Takie oczywiste uchybienia fryzjerskie są powodem, dla którego wiele użytkowniczek wciąż obawiając się zabiegu, traci szansę na uzyskanie wymarzonej fryzury.
O czym bezwzględnie należy pamiętać przy przedłużaniu włosów? Złote zasady wykonywania zabiegu nie są skomplikowane, jednak warto o nich przypomnieć.

Dobór odpowiedniej metody

Kwestią absolutnie pierwszorzędną jest dopasowanie odpowiedniej metody przedłużania z uwzględnieniem oczekiwań klientki, a także po przeprowadzeniu oględzin stanu jej skóry głowy oraz włosów naturalnych. Na rynku dostępne są różnorodne produkty do przedłużania i do wyboru mamy rozmaite metody – tak nowoczesne, jak również bardziej archaiczne. Nie każda z nich daje jednakowo dobre efekty. Fryzjerzy powinni zatem pracować na dobrej jakości produktach oraz wybierać nowoczesne, bezpieczne metody dające lepsze efekty.

Dopasowanie gramatury i ilości pasm

Inaczej wyglądać będzie zabieg u osoby o długich i silnych z natury włosach, która pragnie uzyskać większą długość, inaczej zaś postępować będziemy w przypadku klientki o włosach rzadkich i cienkich, której zależy przede wszystkim na zagęszczeniu czupryny. Przy wykonywaniu zabiegu należy dobrać pasma włosów o właściwej gramaturze oraz optymalną ich ilość – tak by nie obciążać skóry głowy oraz włosów naturalnych klientki, uzyskując jednocześnie oczekiwany efekt.

Ocena stanu włosów naturalnych i skalpu

Osobom o włosach szczególnie osłabionych, zniszczonych rozjaśnianiem i trwałą lub osobom z wyraźnymi problemami skóry głowy – w sporadycznych przypadkach – odradza się wykonywanie zabiegu przedłużania aż do momentu uzyskania poprawy stanu zdrowia włosów i skalpu. Takie sytuacje zdarzają się jednak naprawdę rzadko, gdyż przedłużanie włosów to zabieg dedykowany przede wszystkim paniom, które marzą o poprawie wyglądu zbyt rzadkiej i za krótkiej fryzury. Do salonów zgaszają się zatem często posiadaczki włosów słabych lub zniszczonych. Warto wówczas zaproponować klientce zabieg mający na celu odżywienie naturalnych pasm i podciąć zniszczone końcówki. Zregenerowane włosy lepiej będą nadawały się do zabiegu przedłużania. Będą bardziej lśniące, a uzyskany efekt będzie z pewnością spektakularny.

kosmetyki do włosów przedłużanych

Doświadczenie i wiedza

Zagęszczanie oraz przedłużanie włosów to zabieg wymagający wiedzy oraz doświadczenia. Oddanie go w ręce nieodpowiedniej osoby może skutkować niepożądanymi efektami. Profesjonalista, który potrafi dobrze ocenić stan włosów klientki i pracuje na wysokiej jakości produktach – będzie potrafił wykonać zabieg precyzyjnie, szybko oraz w sposób całkowicie bezpieczny. Każda metoda przedłużania włosów jest inna, zatem salon fryzjerski oferujący daną technikę powinien najpierw przeszkolić swój personel u certyfikowanego dystrybutora lub producenta. Szkolenia fryzjerskie z poszczególnych metod nie są w tej chwili trudno dostępne i każda osoba wykonująca zabieg powinna bezwzględnie nabyć niezbędną wiedzę u kompetentnej osoby.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Dobrze wykonany zabieg to już ponad połowa sukcesu. Bardzo ważna jest jednak również odpowiednia pielęgnacja włosów przedłużanych. Mimo iż doczepiane pasma wykonywane są najczęściej z włosia ludzkiego, materiał ten jest odpowiednio preparowany. Włosy doczepiane posiadają inne właściwości i wymagają innej pielęgnacji niż włosy naturalne, dlatego tak ważne jest, by do ich pielęgnacji używać odpowiednich kosmetyków. Warto również pamiętać o odpowiedniej stylizacji i delikatności przy obchodzeniu się z włosami. Są to z resztą zasady obowiązujące zawsze, nie tylko wtedy, gdy nasze włosy są przedłużone. Przy stylizacji na gorąco należy dobrać odpowiednią temperaturę oraz zabezpieczyć włosy odpowiednimi kosmetykami termoaktywnymi. Szczotkowanie wykonujemy dokładnie, ale w sposób delikatny. Włosy przedłużone należy przeczesywać przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Przed snem warto delikatnie je spiąć, by uniknąć splątywania się pasm.

Przedłużanie włosów to zabieg pozwalający spełnić marzenia o pięknej fryzurze. Przestrzeganie paru zasad podczas wykonywania zabiegu oraz odpowiednia pielęgnacja włosów przedłużanych pozwalają uniknąć wszelkiego ryzyka związanego z pogorszeniem stanu włosów naturalnych. Fryzura ma ogromny wpływ na wygląd kobiety i w znacznym stopniu stanowi o jej wizerunku. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, by otrzymać efekt, który można będzie nazwać olśniewającym.

Dodaj komentarz