przedłużanie włosów, doczepianie włosów, zagęszczanie włosów

Nie jest tajemnicą, że włosy przedłużane wymagają odpowiedniego traktowania. O pielęgnacji pisaliśmy już niejednokrotnie. Na co zwrócić uwagę podczas codziennej stylizacji?

Na rynku dostępnych jest wiele metod przedłużania włosów. Wybierając jedną z nich zwróć uwagę czy zabieg jest inwazyjny, ile trwa, czy produkty wykonane są z włosów naturalnych i na jak długo wystarcza. Metoda kanapkowa jest bezinwazyjna, a włosy można nosić około 9 miesięcy. Nie trzeba czekać kilku lat, aby włosy osiągnęły upragnioną długość. Zabieg trwa niespełna godzinę, a efekty są zachwycające.

Jeżeli często upinasz włosy w kucyk, luźny koczek koniecznie przed zabiegiem porozmawiaj o tym z fryzjerem, aby aplikacja pasm była dostosowana do Twoich ulubionych fryzur.

Włosy przedłużone metodą kanapkową można w dowolny sposób stylizować – prostować lub kręcić według uznania, pamiętając, że maksymalna temperatura prostownicy czy lokówki nie powinna przekraczać 170 stopni. Do stylizacji nie zalecane jest używanie produktów takich, jak pianki, lakiery do włosów i inne. Mogę one mieć niekorzystny wpływ na taśmy. Jeżeli jednak ich użycie okaże się niezbędne, omijaj okolice mocowania.

Pamiętaj, aby do pielęgnacji włosów przedłużonych używać wyłącznie produktów dedykowanych włosom przedłużanym. Ważne jest również to, aby suszyć włosy chłodnym lub letnim nawiewem suszarki. Nie używaj produktów zawierających alkohol, etanol lub olejki ponieważ mogą spowodować, że pasma będą się osuwać.

Dodaj komentarz