W dobie Internetu, gdy każdy może zostać samozwańczym ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie, ciężko jest znaleźć dobrego specjalistę, dla którego przedłużanie włosów to nie jest byle jakie wczepienie taśm. Z pozoru łatwe doczepienie włosów metodą kanapkową, może nie przynieść pożądanego efektu, jeśli nie będziemy wiedzieć, jak to dobrze zrobić. Dlaczego jednak warto się przeszkolić i posiąść odpowiednią wiedzę w tym zakresie?

 

SZKOLENIE Z PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

Kurs przedłużania włosów to inwestycja w swoje umiejętności i profesjonalizm. Bez odpowiedniej podstawy teoretycznej, wykonanie poprawnego zabiegu przedłużania włosów może okazać się klęską. Istnieje wiele metod, dzięki którym włosy mogą nabrać zupełnie nowego wyglądu, ale czy bez potrzebnej wiedzy pomożemy klientce, czy zaszkodzimy? Każda osoba ma inny rodzaj włosów, ich strukturę oraz gęstość, dlatego każde działanie wymaga wcześniejszej konsultacji, by móc dobrać dla niej optymalne rozwiązanie. Więc już na samym początku pracy z klientem, ważne jest posiadanie wiedzy, która pomoże podjąć istotne decyzje. Najważniejsze jest zadowolenie klienta z efektu. A by było ono ogromne, trzeba wcześniej zrobić rozeznanie.

Szkolenie z przedłużania włosów jest bardzo przydatne zwłaszcza, że stało się to bardzo popularną metodą na odświeżenie swojego wyglądu. Aby nie zostać w tyle pośród innych fryzjerów, bardzo ważne jest, by dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu, móc wprowadzić taką usługę w swoim salonie. Widok źle doczepionych włosów na ulicy niestety jest bardzo częsty. Dlatego by móc pomóc kobietom, które marzą o długich i gęstych włosach, musimy pamiętać, by naszą usługą nie zepsuć tych naturalnych.

pielęgnacja włosów przedłużanych, kosmetyki do włosów przedłużanych

PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW – METODY

Jak przedłużyć włosy? Metody są bardzo różne. Keratynowa, mikroringi, ultradźwiękowa, czy metoda kanapkowa. Kursy są najczęściej podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Dzięki nim dowiesz się najważniejszych informacji z zakresu przedłużania włosów, jak z nimi pracować, czy jak przygotować włosy klientki do zabiegu. Każda osoba powinna mieć możliwość przećwiczenia aplikacji włosów na główce treningowej, a po ukończeniu kursu, dostać odpowiedni certyfikat oraz materiały reklamowe dla salonu.

Warto więc przejść kurs przedłużania włosów, by nie odstawać od konkurencji i potrafić poprawnie wykonać zabieg. Radość klientki po zakończeniu usługi u wykwalifikowanej osoby, zachęci ją do ponownego przyjścia w progi salonu, ponieważ będzie wiedziała, że pracują w nim osoby znające się na rzeczy.

Dodaj komentarz