Doczepiane włosy, odpowiednio pielęgnowane, trzymają się długo i pozwalają cieszyć się piękną fryzurą przez okres około 2-3 miesięcy. Czas uzależniony jest przede wszystkim od tego jak szybko rosną nasze naturalne włosy. Aby przedłużane włosy prezentowały się doskonale powinnaś odpowiednio je pielęgnować używając kosmetyków przeznaczonych do włosów przedłużanych.

Dobrej jakości doczepiane włosy, profesjonalnie przedłużone na taśmach przez doświadczonego fryzjera, trzymają się kilka tygodni. Zaaplikowane około 0,5 cm od nasady twoich włosów za pomocą ultracienkich, bezinwazyjnych taśm nie uszkadzają ich i są niemalże niewidoczne. Taśmy bardzo dobrze trzymają się naturalnych pasm jednocześnie ich nie obciążając.

Włosy przedłużane na taśmach – kiedy ściągnąć?

Włosy doczepiane na taśmach można nosić około 8-10 tygodni. Okres jest różny w zależności od tego, jak szybko rosną twoje włosy. Żywotność pasemek może być różna i zależy ona od jakości produktów wykorzystywanych do ich pielęgnacji, jak i rodzaju zastosowanych włosów. Zatem decydując się na zabieg przedłużania włosów zdaj się na opinię ekspertów, którzy wybiorą najlepsze na rynku produkty.

Naturalnie włosy ludzkie rosną około centymetra na miesiąc. Przyrost jest uwarunkowany kondycją całego organizmu, stanem zdrowia, nawilżeniem i stanem włosów. Wpływa na niego rodzaj diety i ilość przyswajanych mikroelementów, a także właściwości osobnicze zapisane w genach. Okres noszenia doczepianych włosów będzie zatem trochę różnił się w przypadku poszczególnych osób. Biorąc pod uwagę średni przyrost miesięczny, doczepiane włosy należy zdjąć średnio po upływie około dwóch do trzech miesięcy – by umieścić taśmy wyżej u nasady.

Ponowne wykorzystanie pasm

Czy można ponownie użyć tych samych włosów na taśmach? Jeśli wybierzesz produkt wysokiej jakości i zadbasz o odpowiednią pielęgnację włosów przedłużanych – tak. Będziesz mogła zastosować ponownie te same pasma. Niektóre pasma, w zależności od producenta mogą być używane maksymalnie do trzech razy od pierwszej aplikacji. Później obszar taśmy może stać się zbyt gruby i niezbędne będą nowe włosy.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

By cieszyć się pięknymi włosami, należy odpowiednio o nie dbać, stosując kosmetyki przeznaczone specjalnie do ich pielęgnacji. Pielęgnacja włosów przedłużanych wyklucza stosowanie olejków i alkoholi. Maski, mgiełki i balsamy przeznaczone dla włosów doczepianych nie obciążają nadmiernie pasm i jednocześnie dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz nawilżają. Ułatwiają rozczesywanie, zapewniają im lekkość i sprawiają, że włosy lepiej się układają. Pasma nie matowieją, nie plączą się i zachowują na długo dobrą kondycję.

Co ważne, ciężkich odżywek nie należy nakładać na skórę głowy ani na taśmy, a jedynie od połowy włosów aż po końce. Włosy przedłużane należy płukać dłużej niż normalnie i dzielić je przy tym na sekcje, by dokładnie wypłukać produkt z pasm oraz skóry głowy.

Bardzo istotne jest również umiejętne czesanie włosów przedłużanych. Jest ono podstawowym elementem codziennej pielęgnacji. Należy używać do niego dobrej szczotki, najlepiej wysokiej jakości szczotki z naturalnym włosiem z dzika. By łatwiej rozczesać kosmyki bez ich splątywania i szarpania, warto używać specjalnych produktów typu detangler, które zabezpieczają włosy oraz ułatwiają poślizg szczotki.

Włosy należy związywać w kucyk bądź luźny warkocz przed pójściem spać, a także podczas wizyt na basenie czy siłowni. Nie należy również kłaść się do łóżka z mokrymi włosami.

Doczepiane włosy, jeśli tylko będziesz o nie umiejętnie dbać, posłużą ci od 8 do 12 tygodni każdej pierwszej aplikacji. Zakładając, że tych samych pasm możesz użyć do trzech razy, będziesz mogła cieszyć się nimi około 9 miesięcy. Zagwarantują ci to profesjonalnie wykonany zabieg przedłużania z użyciem wysokiej jakości włosów naturalnych, a także dobre kosmetyki i odpowiednia pielęgnacja.

Dodaj komentarz