Wydawałoby się, że krótkie fryzury są łatwiejsze w pielęgnacji, niż długie. W rzeczywistości krótkie włosy sprawiają nieraz więcej problemu niż długie. W zależności od fryzury, włosy mogą nie chcieć się układać. Krótkie fryzury wymagają stylizacji niemal każdego dnia rano. Jak zatem ułatwić sobie pielęgnację i stylizację krótkich włosów?

Na początek – pielęgnacja

Kobiety posiadające krótką fryzurę, nie są skazane na nudne uczesanie, które zawsze musi wyglądać w jeden i ten sam sposób. Krótkie włosy warto myć każdego poranka by ułatwić ich stylizację. Zadbaj o to , by włosy nie stały się suche i matowe. Używaj odżywek (najlepiej bez silikonów), które pozwolą zapobiec rozdwajaniu się końcówek i utrzymają włosy w dobrej kondycji. Na koniec oczywiście wyszczotkuj włosy.

Stylizacja krótkich włosów

Naturalne włosy potrzebują często objętości, która pozwoli fryzurze prezentować się okazale cały dzień. W takiej sytuacji warto zastosować odpowiednie preparaty unoszące włosy. Dobrym sposobem będzie użycie pianki do włosów, spray’u matującego lub lakieru volume up. Można też delikatnie podtapirować włosy u samej nasady – nada to naturalnego efektu uniesienia włosów. Kontrolowany, „artystyczny nieład”, jest świetnym sposobem na ciekawą fryzurę. Aby ją stworzyć, potrzebna będzie pasta matująca, bądź guma. Wcierając produkt we włosy, mocno pocieraj rękami, by wystarczająco je zmierzwić. Oprócz efektu oddzielenia poszczególnych pasm włosów, uzyskasz teksturę idealnie wykańczającą całą fryzurę. Popraw odstające kosmyki i użyj lakieru, by przedłużyć trwałość efektu na cały dzień. Jeśli jednak wolisz na swojej głowie mieć gładkie uczesanie, pastę delikatnie wetrzyj we włosy, a następnie grzebieniem wyczesz swoją idealną fryzurę.

Baw się krótkimi włosami! Postaw je do góry lub zaczesz do tyłu. Zmierzw tworząc fale, bądź wygładź do prostych kosmyków. Wszystko zależy od tego, w jakiej fryzurze czujesz się najlepiej.

Upięcia krótkich włosów

Czy włosy krótkie da się upiąć? Bardzo krótkie włosy można ewentualnie upiąć wsuwkami. Jeśli jednak posiadasz włosy za ucho bądź do ramion, upięcie nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Oto propozycje:
Pół-koczek: włosy z górnej partii zepnij w koczek, a dolną partię pozostaw swobodnie lub delikatnie podkręć.
Francuz – można go wykonać nawet przy krótkich włosach pomagając sobie wsuwkami.
Dwa warkocze splecione na jednym boku głowy – końcówki warkoczy należy przypiąć za uchem, a drugą część włosów można zakręcić na lokówce.

Warto wykorzystać również ciekawe przepaski i chusty, które dodatkowo będą służyły jako ozdoba

Krótkie, naturalne włosy dają kilka fajnych możliwości. Nie ograniczaj się więc do jednej fryzury. Używaj produktów stylizacyjnych i przyrządów do kręcenia, falowania czy prostowania. Opcji jest wiele, a ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Dodaj komentarz