Niezależnie od tego czy masz włosy w naturalnym kolorze, farbowane, czy też przedłużane, zapewne zależy ci, by były one pełne blasku. Żywy, piękny kolor włosów sprawia, że czujemy się fantastycznie. Jak uzyskać taki efekt?

Przede wszystkim – odpowiednia pielęgnacja. Inaczej jednak będziemy dbać o kolor włosów farbowanych, a nieco inaczej o kolor włosów naturalnych. Szczególnej pielęgnacji wymagają też włosy przedłużane. O pielęgnacji każdego typu włosów opowiadamy poniżej.

Pielęgnacja włosów naturalnych

Jeśli twoje włosy nie są farbowane ani przedłużone ich pielęgnacja jest prosta, jednak nie należy o niej zapominać. Aby zachowały blask musisz chronić je przed utratą witalności.

Podczas opalania warto stosować okrycie głowy. Na plażę zabierz kosmetyki, które zadbają o odpowiednie nawilżenie włosów – olejek do końcówek lub nawilżającą mgiełkę.

Dbaj o swoje włosy w domu, stosując odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Szampon i balsam nawilżający to podstawa zdrowo wyglądających włosów. W okresie letnim używaj kosmetyków, które dodatkowo ochronią Twoje włosy przed czynnikami zewnętrznymi.

W okresie letnim warto stosować pielęgnację każdego dnia. Bardzo ważne jest również czesanie włosów szczotką dobrej jakości, przynajmniej kilka razy dziennie. Na noc, najlepiej zapleść włosy w luźny warkocz.

Włosy farbowane

Jak zachować kolor włosów farbowanych na dłużej? Przede wszystkim, decydując się na farbowanie – udajmy się do dobrego salonu fryzjerskiego. Profesjonalista użyje odpowiednich produktów i podpowie, jak dbać o włosy, by zachowały kolor na dłużej.

Używaj kosmetyków dedykowanych do włosów farbowanych. Włosy należy chronić przed działaniem czynników zewnętrznych, jak słońce, wiatr czy woda. Po kąpieli w wodzie morskiej czy basenowej należy dokładnie umyć włosy i je nawilżyć.

Kosmetyki do włosów przedłużanych

Włosy przedłużane wymagają szczególnej pielęgnacji, byś mogła cieszyć się piękną, bujną fryzurą długi czas. Stosując odpowiednie kosmetyki do włosów przedłużanych, zapobiegniesz przesuszaniu się włosów.

Specjalistyczne kosmetyki do włosów przedłużanych są skomponowane tak, aby nawilżyć i  odżywić włosy. Włosy przedłużane nie pobierają składników odżywczych z organizmu, dlatego należy im je dostarczyć za pomocą odpowiednich kosmetyków. Pielęgnacja dostępna w drogerii nie będzie wystarczająca. O kosmetyki do włosów przedłużanych najlepiej zapytać w salonie fryzjerskim, w którym została wykonana usługa przedłużania włosów.

Stosując odpowiednią pielęgnacje z pewnością uda Ci się cieszyć zdrowymi, pełnymi blasku włosami, przez długi czas.

Dodaj komentarz