Cienkie i rzadkie włosy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Niestety, najczęściej nie jest to zależne od nas, lecz od genetyki. Na nic zda się zdrowa dieta czy zmiana trybu życia na bardziej aktywny. Nie pomogą też żadne wcierki czy „magiczne” preparaty. Każdy oczekuje natychmiastowego efektu, dlatego warto poznać kilka ciekawych sposobów które dodadzą Twojej fryzurze objętości.

KOSMETYKI ZWIĘKSZAJĄCE OBJĘTOŚĆ WŁOSÓW

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które za zadanie mają nadać objętości fryzurze. Pianka do włosów podniesie je od nasady aż po same końce. Dostępne są różnego rodzaju spray’e, które unoszą włosy u nasady. Proszek/puder do włosów, również uniesie je od nasady jednak nie pomoże nam zwiększyć objętości włosów na ich długości. Nie można jednak przesadzać z ilością produktu, ponieważ może to spowodować efekt odwrotny od zamierzonego.

STYLIZACJA

Codzienne kręcenie włosów na wałki również pomoże zwiększyć objętość na głowie. Aby odbić włosy od nasady można je wystylizować za pomocą karbownicy/falownicy. Aby codzienna stylizacja była łatwiejsza, warto pamiętać o tym, aby każdorazowo po myciu włosów wymodelować je na szczotce. Wystarczy podczas suszenia naciągać włosy i podkręcać, by „odbić” je od skóry głowy. Efekt uniesienia włosów od nasady uzyskamy również zmieniając miejsce przedziałka – o ile wcześniej był on zawsze w tym samym miejscu.

WŁOSY NA ŻYŁCE

W ostatnim czasie pojawiło się wiele dopinek i produktów zwiększających objętość włosów w zaciszu domowym. Włosy na żyłce to zdecydowanie najlepszy wybór do zagęszczenia włosów cienkich i delikatnych. Jest to produkt, który w żadnym stopniu nie obciąża włosów naturalnych. Jego założenie trwa zaledwie minutę, a efekt widoczny jest natychmiast.

ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW

Jest to najskuteczniejszy sposób na to, aby mieć gęste włosy na dłuższy okres. Metod jest wiele, ale skupmy się na metodzie kanapkowej. Dlaczego?

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową wykonuje się bez użycia specjalistycznego sprzętu czy ciepła, co czyni ją najbezpieczniejszą metodą na rynku. Włosy mocowane są za pomocą taśm pokrytych cienką warstwą trwałego, medycznie testowanego kleju.

Na czym to polega?

Pasma włosów przyklejane są do naturalnych włosów 3 mm od skóry głowy. Nazwa zabiegu „metoda kanapkowa” najlepiej oddaje istotę tego, w jaki sposób przebiega aplikacja. 2 pasma aplikuje się na tzw. „kanapkę”, w środku której znajdują się nasze włosy. Dzięki cieniutkiej, niewidocznej taśmie, miejsca łączenia są niewidoczne, a włosy wyglądają bardzo naturalnie.

Na ile wystarczy taki zabieg?

Jedna aplikacja wystarczy na około 8-12 tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosów naturalnych. Istnieją metody, w których pasma można założyć kilkukrotnie, co zdecydowanie zmniejsza koszty ponownych aplikacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pasm?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są pasma. Najlepiej sprawdzają się pasma wykonane w 100% z włosów naturalnych, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu. Co więcej, takie pasma można dowolnie stylizować z użyciem wysokich temperatur.

Już wiesz, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem?

Dodaj komentarz