Gęste włosy to marzenie wielu z nas. Jeśli kiedyś miałaś bujniejszą fryzurę, która z czasem uległa przerzedzeniu, istnieją metody, które mogą spowodować odrastanie włosów. Uzyskanie efektów wymaga cierpliwości, jednak jest możliwe. Jeżeli jednak z natury jesteś posiadaczką rzadkich włosów, nie ma niestety metody, która spowodowałaby, że wyrośnie ich więcej. Na szczęście na rynku fryzjerskim pojawiły się rozwiązania pozwalające w łatwy sposób uzyskać efekt bujnej fryzury bez zapuszczania włosów.

Gęstość włosów uzależniona jest od ilości aktywnych cebulek włosowych, a także od grubości i kondycji włosa. Jeżeli twoja fryzura utraciła gęstość z czasem, na skutek różnych czynników, możesz poprawić jej objętość. Będziesz jednak musiała wykazać się cierpliwością.

Wybrane czynniki, które mogą wywoływać przerzedzenie włosów to:

– stylizacja na gorąco,

– używanie mocnych kosmetyków do stylizacji, lakierów, pianek itp.,

– rozjaśnianie włosów,

– trwała ondulacja,

– stres,

– stosowanie używek,

– odchudzanie, szybka utrata wagi,

– niewłaściwa dieta uboga w składniki odżywcze.

Fryzura traci gęstość na skutek wypadania włosów, a także pogorszenia ich kondycji. Słabe włosy stają się cieńsze i zaczynają się kruszyć, przez co tracą na objętości. Jeśli dodatkowo wypada ich więcej niż powinno (powyżej około 100 włosów dziennie), możemy mówić o poważnym problemie utrat gęstości włosów.

By wzmocnić włosy i zmniejszyć ich ubytek, możemy stosować kilka sposobów.

Wcierki do skóry głowy

Aby wzmocnić cebulki włosowe i poprawić stan skóry głowy, warto sięgnąć po wcierki dostępne w aptekach i drogeriach. Aplikujemy je bezpośrednio na skórę głowy. Wcieramy, wykonując delikatny masaż. Preparaty tego rodzaju pomagają zapobiegać wypadaniu włosów oraz przyspieszają wzrost.

Odżywki i maski

Aby poprawić kondycję włosów, należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Maski odżywki nawilżają włosy, a sera i olejki stosowane na końcówki, zapobiegają ich wykruszaniu się. Odpowiednia pielęgnacja może z czasem przynieść efekt zagęszczenia włosów i poprawy ich wyglądu.

Suplementacja

By zapobiegać nadmiernej utracie włosów oraz przyspieszać ich wzrost, warto stosować także kurację od wewnątrz. Możemy sięgnąć po suplementy dostępne w aptekach lub przygotowywać napary ziołowe z pokrzywy, skrzypu czy łopianu.

Jeżeli pomimo stosowania suplementów i odpowiedniej pielęgnacji, problem utraty gęstości włosów nie ustępuje, należy poszukać jego przyczyny i skonsultować się ze specjalistą. Wskazana jest wizyta w poradni dermatologicznej lub trychologicznej. Dokładne zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów umożliwi wdrożenie leczenia. Być może pomocne okażą się specjalistyczne zabiegi na skórę głowy, jak np. mezoterapia igłowa.

Jeżeli twoje włosy z natury nie są gęste, nie licz jednak na spektakularne efekty. Żadne zabiegi, kosmetyki ani suplementy nie są w stanie spowodować dodatkowego przyrostu włosów, który wykraczałby poza ten, który mamy zapisany w genach.

Zagęszczanie włosów w salonie fryzjerskim

Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie rzadkich włosów – bądź bezskutecznie borykasz się z problemem wypadania, możesz poprawić wygląd swojej fryzury, stosując dostępne na rynku fryzjerskim nowoczesne rozwiązania. Dzięki najnowszym zabiegom i produktom poprawa wyglądu włosów jest o wiele szybsza i łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu.

Przedłużanie włosów

Do wyboru mamy coraz więcej metod przedłużania włosów – o wiele mniej inwazyjnych i bezpieczniejszych niż dawniej. Teraz możesz przedłużyć włosy bez narażania stanu swoich własnych pasm czy stanu skóry głowy.

Włosy na żyłce

Rewolucyjnym rozwiązaniem są włosy na żyłce, łatwe w zakładaniu i niezwykle wygodne. Dobrej jakości produkty fryzjerskie wykonywane są z naturalnych włosów, które pięknie zagęszczają naszą fryzurę w kilka minut.

Treski i dopinki

Panie szukające doraźnych rozwiązań mogą sięgnąć po włosy doczepiane metodą clip-in, różnego rodzaju treski oraz dopinki. Tego rodzaju akcesoria fryzjerskie można stosować na specjalne okazje, należy jednak upewnić się co do ich jakości i rozejrzeć się za produktami naprawdę wysokiej jakości. Dla panów przeznaczone są specjalne rozwiązania typu top of the head, pozwalające w dyskretny sposób zamaskować ubytki włosów.

By włosy wyglądały pięknie i zdrowo, należy dbać o nie, stosując kosmetyki oraz odżywiając od wewnątrz. Dla uzyskania spektakularnego efektu w klika chwil, można sięgnąć po nowoczesne produkty fryzjerskie, jak włosy na żyłce czy zdecydować się na zabieg przedłużania włosów. Jeśli zatem twoja fryzura nie jest tak gęsta, jak byś chciała, możesz działać na wielu poziomach, by uzyskać wymarzony, piękny wygląd.

Dodaj komentarz