Przedłużanie włosów stało się w ostatnim czasie bardzo popularną metodą na szybką i efektywną poprawę kondycji włosów. Dzięki różnym metodom zagęszczania jesteśmy w stanie osiągnąć rozmaite efekty, bardziej lub mniej trwałe. Istotne jest jednak to, aby mieć świadomość na czym polega dany sposób przedłużania i wiedzieć, który z nich możemy wykorzystać w domowym zaciszu, a który koniecznie musi wykonać profesjonalista. To zagwarantuje nam, że nasze naturalne włosy nie ulegną zniszczeniu, a tym samym pozbędziemy się wszelkich wątpliwości, co do tego zabiegu.

Metody przedłużania włosów, które wykonasz samodzielnie

metody przedłużania włosów, metoda kanapkowa, włosy na taśmie, clip in, włosy na żyłceDla wielu osób możliwość wykonywania jakichkolwiek zabiegów w domu jest bardzo istotna. Najczęściej do takich osób należą ludzie, którzy nie mają czasu na wizyty w salonach urody czy lubią mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego też istnieją takie metody przedłużania włosów, które są łatwe i intuicyjne, a tym samym możliwe do samodzielnego wykonania. Jednak koniecznie trzeba zaznaczyć, że są to sposoby, dzięki którym przedłużymy i zagęścimy włosy, ale tylko chwilowo. Natomiast jest to świetne rozwiązanie, jeżeli doczepianych kosmyków używa się jedynie przy większych wyjściach. Najbardziej popularną z metod jest clip in. Polega ona na tym, że do swoich naturalnych włosów doczepiamy sztuczne pasma umieszczone na klipsach. Jest to szybki sposób, jednak wymaga nabrania wprawy. Ponadto dobrze przypięte klipsy są niewidoczne i zawsze pozostają na swoim miejscu. Aplikacja clip in jest bardzo prosta. Wystarczy podzielić włosy na pasma, lekko je podtapirować i wpiąć klipsy, jak spinki. Inną równie intuicyjną i jeszcze szybszą metodą na zagęszczenie fryzury są włosy na żyłce. Chociaż z pozoru nie wykazują zbyt wiele potencjału, to w rzeczywistości pozwalają uzyskać bardzo zadowalający efekt. Sposób ten polega na umieszczeniu okręgu z żyłki na głowie (coś jak wianek), ważne aby nie nachodził na czoło. Włosy na żyłce są rozmieszczone na 3/4 je powierzchni, a więc pokrywają tył i boki, zostawiając wolny przód, dzięki czemu łatwo można ją ukryć. Po nałożeniu żyłki wystarczy wyjąć swoje pojedyncze naturalne pasemka, tak aby przykryć nimi przezroczystą żyłkę.

Metoda kanapkowa, czyli przedłużanie włosów w salonie fryzjerskim

metody przedłużania włosów, metoda kanapkowa, włosy na taśmie, clip in, włosy na żyłceZupełnie innym sposobem na uzyskanie efektu gęstych i długich włosów jest metoda kanapkowa. Jest to zabieg wykonywany przez profesjonalistów, a jego rezultaty utrzymują się na głowie przez długi czas. Mimo tego, że metoda ta wymaga kilkugodzinnej pracy, to jest ona całkowicie tego warta. Metoda kanapkowa polega na doczepianiu między nasze naturalne włosy pasm umieszczonych na kilkucentymetrowej taśmie. Włosy na taśmie wczepia się tuż przy skórze, co zapewnia idealną przyczepność. Metoda ta, o ile jest dobrze wykonana nie uszkadza naszych włosów, nie obciąża ich, a dzięki temu, że taśma jest lekka i przezroczysta jest również niewidoczna. Istotne jest także to, że zagęszczane w ten sposób włosy można dowolnie stylizować, tak jak robilibyśmy to z naszymi naturalnymi. Dla, jak najlepszego i najbardziej trwałego efektu konieczne jest regularne podciąganie taśm, które obniżają swoją pozycję wraz ze wzrostem naturalnego włosa oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji włosów przedłużanych, o której pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz