Pielęgnacja włosów przedłużanych nieco różni się od zwykłego dbania o naturalne włosy. Doczepy nie są odżywiane tak, jak nasze włosy, dlatego trzeba nieco bardziej przyjrzeć się dostępnym metodom ich pielęgnacji.

Kosmetyki dostępne w sklepach i drogeriach, są przeznaczone dla włosów, które odżywiane są przez skórę głowy. Z tego też powodu, nie powinno się ich stosować do włosów doczepianych. Dla nich przeznaczone są specjalne, profesjonalne produkty pielęgnacyjne, które sprawią, że zachowają one zdrowy i lśniący wygląd przez długi czas.

Podczas wyboru produktów, które mają zachować dobrą kondycję włosów przedłużanych, warto przestrzegać więc kilku zasad.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Pierwsze mycie powinno odbyć się mniej więcej po 24/48 godzinach od ich aplikacji. Ważne jest temperatura wody. Wszelkie pielęgnacje wykonuje się w letniej wodzie, by uniknąć uszkodzenie kleju. Podczas rozczesywania włosów, zaczynaj delikatnie od końców, przesuwając się w górę, ruchem w dół. Ważne jest również, by rozczesywać włosy przed myciem, dzięki czemu uchroni się je przed matowieniem. Podczas uprawiania sportów, bądź snu zaleca się związywanie włosów w kucyk, by się nie plątały. Nie powinno się kłaść do snu w mokrych włosach, tak samo, jak nie powinno się ich rozczesywać poprzez szarpanie. Wykonywanie wszelkich koloryzacji warto pozostawić profesjonalistom, ponieważ przez niewiedzę można uszkodzić włosy i utracą swój lśniący wygląd, więc nie będą nadawały się do użytku. To samo tyczy się zakładania i ściągania pasemek. W tym celu zdecydowanie powinno udać się do salonu, gdzie przeszkoleni fryzjerzy wykonają taką usługę w prawidłowy sposób.

Na włosach przedłużonych można wykonywać wszelkie zabiegi kręcenia i prostowania. Oprócz tego, można je również dowolnie stylizować – tapirować, układać w koki czy pleść.

Kosmetyki do włosów przedłużanych

Kosmetyki do włosów przedłużanych nie powinny zawierać w sobie alkoholu, olejków lub etanolu, ponieważ bardzo je przesuszą i wpłyną na klej taśm, przez co włosy mogą odpaść. Warto również zaopatrzyć się w specjalną gamę produktów, dzięki którym pielęgnacja włosów przedłużanych będzie dużo prostsza. Używaj specjalnych odżywek przeznaczonych dla włosów przedłużanych. Na rynku istnieją kosmetyki, które ułatwią rozczesywanie, oraz przywrócą odżywienie i blask każdemu pasemku.

Dbanie o włosy przedłużane tylko może wydawać się uciążliwe, ale z reguły wystarczy kwestia czasu, by przyzwyczaić się do pielęgnacyjnych rytuałów.

Dodaj komentarz