Dzięki innowacyjnym produktom do przedłużania włosów oraz specjalnie opracowanym kosmetykom pielęgnacyjnym możliwe jest uzyskanie pięknej bujnej fryzury bez szkody dla naturalnych włosów. Czasy, gdy zabiegi związane z doczepianiem sztucznych pasm były ryzykowne – dawno odeszły w niepamięć. Obecnie renomowane salony fryzjerskie pracują z wykorzystaniem pasm włosów naturalnych oraz kosmetyków specjalnie do nich przeznaczonych. Jakie są najnowsze dostępne na rynku produkty do przedłużania i zagęszczania włosów?

Przedłużanie włosów na taśmie – metoda kanapkowa

Obok dobrze znanych fryzjerom mokroringów, metody keratynowej i ultradźwięków, na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania pozwalające przedłużyć i zagęścić włosy bez szkody dla skóry głowy klientki i naturalnych pasm. Do jednej z ciekawych opcji zaliczyć należy z całą pewnością przedłużanie włosów na taśmie, czyli tak zwaną metodę kanapkową. Wśród jej zalet wymienić należy między innymi niższą cenę wykonania zabiegu w połączeniu z wysoką jakością doczepianych pasm. Jest to metoda przypinająca technikę clip-in. Pasma na przezroczystych taśmach naklejane są jedno nad drugim – co przypominać może warstwy w kanapce. Stąd wywodzi się łatwa do zapamiętania nazwa. Odpowiednio pielęgnowane włosy doczepione metodą kanapkowa można nosić przez 3-4 miesiące.

Dyskretne zagęszczacze do górnej części głowy

Nadmierne wypadanie włosów jest coraz częściej wymieniane wśród chorób cywilizacyjnych. Dotyka ono osób w różnym wieku i bywa bardzo trudne bądź niemożliwe do wyeliminowania. Paniom i panom borykającym się z wstydliwym problemem łysienia oraz tym, które po prostu pragną posiadać gęstsze włosy z pomocą przychodzą nowoczesne produkty przeznaczone do stosowania w górnej części głowy. Zagęszczacze tego typu są cienkie, lekkie i nie rzucają się w oczy. Dzięki dużemu wyborowi kolorów możemy dopasować produkt perfekcyjnie. Zagęszczacze są wykonywane z włosia ludzkiego, dzięki czemu prezentują się bardzo naturalnie i daleko im do staromodnych „tupecików” noszonych niegdyś przez łysiejących panów.

Nowoczesne kosmetyki do włosów przedłużanych

Włosy przedłużone wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważne jest utrzymanie wysokiego nawilżenia pasm, bez ich obciążania. Pasma doczepiane, mimo iż są zwykle produkowane z naturalnego włosia ludzkiego, posiadają inną strukturę i wymagają szczególnej troskliwości. Pielęgnacja włosów przedłużanych musi być jednocześnie delikatna ale i intensywna. Nowoczesne kosmetyki do włosów przedłużanych są opracowywane w taki sposób, by ich składy były łagodne dla włosów, a przy tym bogate w składniki odżywcze, nawilżające i zabezpieczające. W sklepach fryzjerskich dostępne są specjalne szampony, odżywki, maski, balsamy, mgiełki ułatwiające rozczesywanie i inne kosmetyki przeznaczone specjalnie dla włosów przedłużanych. Ich receptury są wolne od alkoholu, etanolu i ciężkich olejków, które nie służą doczepianym pasmom. W sprzedaży znajdziemy także specjalne szczotki do włosów przedłużanych, w tym popularne już szczotki z naturalnego włosia dzika.

Wysokiej jakości produkty do przedłużania i zagęszczania włosów, a także specjalne kosmetyki do włosów przedłużanych to gwarancja olśniewającej fryzury. Dzięki nowym zdobyczom branży fryzjerskiej nawet posiadaczki bardzo słabych i rzadkich włosów, a także panie borykające się z problemem nadmiernego wypadania, mogą cieszyć się wyglądem, o jakim zawsze marzyły.

Dodaj komentarz