Za trendami w fryzjerstwie ciężko jest nadążyć. W każdym sezonie modne są inne kolory włosów, upięcia czy strzyżenia. O ile ombre jest bardzo popularne i każda kobieta wie co ono oznacza, o tyle z sombre nie jest już tak łatwo. Czym się różnią obydwie formy rozjaśniania włosów i która opcja jest lepszym wyborem dla Ciebie?

Ombre

Ombre to rodzaj tonowej koloryzacji włosów, który polega na płynnym, naturalnym przejściu końcówek włosów w jaśniejszy odcień. Ogromną zaletą takiej koloryzacji jest fakt, że nie trzeba co miesiąc odnawiać koloru, ponieważ włosy mogą swobodnie rosnąć i nie wpływa to na efekt wizualny, który rozświetla spojrzenie, maskuje odrosty i nadaje dziewczęcego charakteru. Koloryzacja ombre jest świetnym wyjściem dla kobiet, które potrzebują jakiejś odmiany na swojej głowie, ale nie chcą wprowadzać drastycznych zmian. Ombre jest również jedną z nielicznych metod koloryzacji, która pasuje większości dziewczyn. W celu uzyskania takiego efektu, najlepiej jest udać się do dobrego fryzjera, który stworzy piękne, delikatne przejście kolorów, ponieważ bardzo często spotyka się nieestetyczne, mocne odcięcia, które są zrobione bardzo nieprofesjonalnie i oszpecają zamiast upiększać. Ombre tworzy się poprzez rozjaśnianie włosów, a następnie farbowanie lub tonowanie. 3 tony to optymalna moc pierwszego rozjaśniania – wtedy efekt będzie bardzo wyrazisty i naturalny.

Sombre

Koloryzacja typu sombre to aktualnie jedna z najpopularniejszych metod we fryzjerstwie. Większość gwiazd i celebrytek posiada na swoich włosach taki efekt. Nazwa sombre pochodzi od skrótu „soft ombre” i oznacza subtelniejszą wersję wcześniej wspomnianego ombre. Chodzi w niej o to, by włosy wyglądały na muśnięte słońcem, a efekt był naturalny. Tworzy się je poprzez nałożenie refleksów i pasemek od nasady głowy. Granica między kolorami znajduje się dużo bliżej odrostu. Pozwala to na osiągnięcie naturalnego looku, który tak samo jak ombre, pozostawia świetny efekt bez częstego poprawiania go.

Obydwie koloryzacje są bardzo efektowne, rozświetlają twarz i dodają blasku. Pozwala to na odjęcie sobie kilku lat. Dzięki tonowej koloryzacji, która przechodzi w naturalny kolor włosów, nie ma potrzeby odwiedzania fryzjera co miesiąc, by dbać o odrost. Jeśli nie posiadasz długich włosów – nie martw się! Obydwie koloryzacje sprawdzą się świetnie również przy włosach średniej długości. Z cięciem typu „long bob”, sombre wygląda niezwykle efektownie. O ile ombre było modne kilka lat temu, o tyle teraz lepiej decydować się na sombre. Efekt wygląda naturalniej i jest osadzony w aktualnych trendach.

Pielęgnacja

Jeśli zdecydujesz się na włosy ombre lub sombre, pamiętaj, że do ich stworzenia używa się rozjaśniacza, który wpływa na kondycję włosów. Rozjaśnione włosy mają tendencję do przesuszania się, rozdwajania i łamania, dlatego wskazana jest ich szczególna pielęgnacja. Jeśli używasz włosów doczepianych i na nich również został przeprowadzony zabieg rozjaśniania, warto pamiętać o maskach i serum które pozwolą utrzymać włosy w dobrej kondycji. Należy pamiętać, że pielęgnacja włosów przedłużanych po wszelkich zabiegach nie jest uciążliwa. Jest to kwestia przyzwyczajenia się. Jednak nie każde włosy doczepiane nadają się do rozjaśniania – takie kwestie rozstrzygnie Twój fryzjer.

Dodaj komentarz