Cienkie, rzadkie włosy pozbawione objętości to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jest to niestety nie zależne od nas, lecz od genetyki i nawet inna dieta czy zdrowe odżywanie nie są w stanie pomóc. Zresztą, każdy oczekuje natychmiastowego efektu, dlatego warto poznać kilka ciekawych tricków, które pomogą nadać twojej fryzurze ekstra objętości w bardzo krótkim czasie.

MYCIE SPECJALNYMI SZAMPONAMI

Warto zaopatrzyć się w specjalne produkty, które przeznaczone są dla włosów cienkich, pozbawionych objętości. Odpowiednie witaminy, pantenol, czy wyciągi roślinne zatrzymają wilgoć wewnątrz włosów, dzięki czemu będą one mocno nawilżone oraz mniej podatne na elektryzowanie się. To sprawi, że podniosą się od nasady i nie utracą swojej puszystości. Warto również pamiętać, że włosy przetłuszczające się, również są podatne na brak objętości, dlatego produkty przeznaczone do tego typu włosów również są dobrym wyjściem.

KOSMETYKI DO STYLIZACJI

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do stylizacji włosów, które mają za zadanie nadać objętości całej fryzurze. Sól morska podniesie włosy od nasady aż po same końce, tak samo jak pianka do włosów. Nie można jednak przesadzać z ilością produktu, ponieważ może obciążyć włosy jeszcze bardziej i efekt okaże się odwrotny.

ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW

Kolejną metodą, odróżniającą się od pozostałych, jest zagęszczenie włosów. Istnieje wiele metod wykonania takiego zabiegu, które można dobrać po konsultacji z wyszkolonym fryzjerem. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba powtarzać tej czynności codziennie rano, a efekt utrzymuje się nawet do 10 tygodni (wszystko zależy od tego, jak szybko włosy rosną). Odpowiednie rodzaje włosów można poddawać normalnym zabiegom prostowania, kręcenia czy suszenia. Jest to ratunek dla wszystkich kobiet, szczególnie tych, którym ich włosy spędzają sen z powiek.

MODELOWANIE

Kręcenie włosów codziennie na wałki również pomoże osiągnąć odpowiednią objętość na głowie. Ważne jest również odpowiednie wymodelowanie fryzury po umyciu głowy. Podczas suszenia, najpierw warto opuścić głowę na dół i rozwiewać pasma włosów strumieniem powietrza tak, by wpuścić go jak najwięcej we fryzurę. Okrągła szczotka o dużej średnicy pomoże podnieść włosy od nasady. Wystarczy podczas suszenia naciągać włosy i podkręcać, by „odbić” je od skóry głowy. Jeśli nosisz swój przedziałek w tym samym miejscu od bardzo długiego czasu, włosy przyzwyczajają się do takiej pozycji, przez co coraz bardziej opadają, tracąc swoją puszystość. W takim przypadku, warto zrobić przedziałek w innym miejscu, by włosy naturalnie podniosły się od nasady.

Dodaj komentarz