Chcesz mieć piękne, gęste i długie włosy, ale Twoje naturalne są cienkie, długo rosną i jest ich mało? Zdecyduj się na przedłużanie włosów metodą kanapkową. Jest to bardzo wygodna i efektowna metoda, która pozwoli wydłużyć i zagęścić Twoje włosy w bardzo krótkim czasie. Na czym polega metoda kanapkowa i czym charakteryzują się włosy na taśmie?

Metoda kanapkowa to doklejanie pasm włosów, które umocowane są na trzycentymetrowych taśmach. Wygląda to właśnie jak tworzenie kanapki – naturalne włosy umieszcza się pomiędzy dwoma pasmami włosów doczepianych i skleja się je ze sobą. Dzięki temu, że taśmy są przezroczyste, po przyklejeniu ich przy samej skórze, mocowania są niewidoczne. Fryzurę można śmiało stylizować!

Metoda kanapkowa – na czym to polega?

Pomiędzy Twoje włosy, fryzjer wczepi niewidoczne taśmy, na których znajdują się przyklejone pasma włosów. Są one lekkie i nie będą obciążały włosów, ani powodowały dyskomfortu. Taśmy przyklejane są na włosach, przy samej skórze głowy, dlatego ważne jest, by regularnie udawać się na usługę podnoszenia doczepów wyżej. Aby fryzjer mógł przeprowadzić zabieg przedłużania, klientka musi posiadać włosy o długości przynajmniej 15cm – jest to długość liczona od czubka głowy. Włosy na taśmie to najmniej inwazyjna metoda przedłużania. Ważnym aspektem jest fakt, że metoda kanapkowa nie przewiduje żadnego działania temperaturą, dlatego jeśli do przedłużania użyte będę włosy naturalne, a ich pielęgnacja będzie odpowiednia, włosy nie będą się plątać i kołtunić. Ogromną zaletą włosów doczepianych metodą kanapkową jest możliwość modelowania i upinania ich według własnych upodobań.

Jak często trzeba powtarzać przedłużanie metodą kanapkową?

Średni czas, jaki wymagany jest do przyklejenia taśm wyżej to od 4 do 6 tygodni i jest to oczywiście uzależnione od szybkości porostu włosów. Jeśli więc włosy rosną Ci wolniej, dłużej nacieszysz się efektem. Gdy taśmy będą już nisko, musisz ponownie udać się do salonu fryzjerskiego, w celu ich podniesienia. Gdy fryzjer je zdejmie, oczyści i ponownie przyklei je wyżej, byś znowu mogła się cieszyć naturalnym efektem. Klej na taśmie powinien pozwolić fryzjerowi na ponowne odklejenie i przyklejenie ich około cztery razy – jest to zależne od tego, jak wygląda pielęgnacja włosów.

Kolor włosów

Jeśli zdecydujesz się na przedłużanie włosów metodą kanapkową, fryzjer dobierze Ci odpowiedni kolor. Włosy na taśmie dostaniesz w salonie, więc nie musisz wcześniej szukać i sama dobierać odpowiednich pasemek, wybór odcieni jest na tyle szeroki, że z pewnością uda się dopasować odpowiedni kolor. Jeśli po doczepieniu taśm, zdecydujesz się na zmianę koloru, musisz wziąć pod uwagę fakt, że włosy doczepiane są martwe i nie regenerują się samoistnie. Fryzjer po dokładnej analizie stanu włosów na taśmie, może zdecydować się na ich farbowanie.

Mity na temat doczepianych włosów

Bardzo często można spotkać się z fałszywymi informacjami na temat włosów doczepianych. Najwyższy czas je wyjaśnić.

1. PRZEDŁUŻANE WŁOSY BOLĄ
Z uwagi na to, że taśmy przykleja się bardzo blisko skóry głowy, może występować chwilowy dyskomfort. Nie jest to jednak ból, a jedynie uczucie „hełmu” na głowie, które po krótkim czasie znika, ponieważ jest to kwestia przyzwyczajenia.

2. WŁOSÓW CIENKICH NIE MOŻNA PRZEDŁUŻAĆ
Jak najbardziej można przedłużać włosy cienkie – istnieje jedynie ryzyko, że przez naturę włosów, łączenia mogą być bardziej widoczne.

3. WŁOSY DOCZEPIANE SĄ UCIĄŻLIWE W PIELĘGNACJI
Dbanie o włosy doczepiane nie jest uciążliwe. Po odpowiednich instrukcjach ze strony fryzjera, jest to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia się do nowej pielęgnacji włosów. Pamiętaj! Jeśli z jakichś powodów, po przedłużeniu włosów nie będziesz zadowolona z efektów, można od razu ściągnąć taśmy. Włosy nie są zgrzewane, więc ich odczepienie jest bardzo proste.

Dodaj komentarz