Przedłużanie włosów to idealny sposób na nadanie nowego życia swojej fryzurze. Wizyta u fryzjera poprawia nasz nastrój, a piękna fryzura samoocenę. Doczepianie włosów pozwala nam „zapuścić” włosy podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim. Jednak, aby przedłużane włosy zachwycały i przez cały okres ich noszenia sprawiały wrażenie, jakbyś dopiero co wyszła od fryzjera konieczne jest poznanie zasad prawidłowej pielęgnacji. Wbrew pozorom pielęgnacja włosów przedłużanych różni się od tej stosowanej przez nas na co dzień.

Podejmując decyzję o przedłużaniu włosów należy uświadomić sobie jedną rzecz. Mimo, że są to włosy naturalne to jednak są one martwe. W chwili ich ścięcia przestają być one odżywiane przez skórę głowy, dlatego konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego nawilżenia, odbudowywania i chronienia przed szkodliwymi czynnikami.

Konieczne jest stosowanie` kosmetyków dedykowanych włosom przedłużanym, które zdecydowanie ułatwią nam zadanie codziennej pielęgnacji.

Najważniejsze zasady pielęgnacji.

Podstawową zasadą, o której na pewno usłyszysz po zabiegu doczepiania włosów jest to, że pierwsze mycie można wykonać po upływie 24 do 48 godzin. Czynnością, którą należy wykonać bezpośrednio przed każdym myciem jest dokładne rozczesanie włosów. Do włosów przedłużanych używamy specjalnej szczotki (nigdy grzebienia). Pamiętaj jednak, aby ich nie szarpać. Rozczesuj włosy od ich końców powoli przesuwając się w górę.

Włosy przedłużane powinniśmy myć z głową lekko odchyloną w tył (nigdy głową w dół), ponieważ wtedy woda spływa na nie od góry, co zapobiega ich plątaniu się. Istotne jest, aby uwagę skupić głównie na skórze głowy, ponieważ to tam gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Nałóż szampon i po kilku minutach dokładnie spłucz produkt. Nigdy nie pocieraj włosów. Następnie na zwilżone włosy nałóż odżywkę omijając okolicę taśm i dokładnie spłucz produkt po kilku minutach.

Ważny jest także sposób suszenia. Nigdy nie pocieraj włosów ręcznikiem! Delikatnie odsącz włosy ręcznikiem, a następnie wysusz je letnim nawiewem suszarki.

Do mycia i ogólnej pielęgnacji włosów przedłużanych nie wolno używać kosmetyków zawierających alkohol, etanol lub olejki. Składniki te wysuszają włosy, a w kontakcie z taśmami mogą spowodować ich odklejanie się.

Codzienna stylizacja.

Wydawałoby się, że czesanie włosów to nieskomplikowane zadanie, jednak przy włosach przedłużanych konieczne jest zwrócenie uwagi na pewne kwestie. Po pierwsze ważne jest włosie szczotki. Najlepiej używać takiej, która posiada krótsze włoski z dzika oraz dłuższe syntetyczne. Po drugie włosy przedłużane zawsze należy czesać zaczynając od dołu, powoli przesuwając się w górę. Nie szarp włosów, jeżeli masz problem z ich rozczesaniem zastosuj spray ułatwiający tą czynność.

Ważne wskazówki:

Nie używaj produktów do stylizacji lub/i pielęgnacji zawierających alkohol, etanol lub olejki.

Nie kładź się spać z mokrymi włosami.

Na noc należy związywać włosy w luźny warkocz, aby w trakcie snu nie kołtuniły się i nie łamały przez pocieranie głową o poduszkę.

Przy używaniu prostownicy lub lokówki pamiętaj, aby ich maksymalna temperatura nie przekroczyła 180 stopni.

Dodaj komentarz