Kobiety coraz chętniej decydują się na przedłużanie włosów – nic dziwnego ponieważ to rewelacyjny sposób na „zapuszczenie” włosów w krótkim czasie. Metody są różne, ale każdy z zabiegów powinien być wykonywany zgodnie z zaleceniami. Warto przyjrzeć się bliżej możliwościom, jakie mamy do wyboru.

Przedłużanie włosów – clip in

Wśród metod przedłużania znajdziemy takie, które możemy wykonywać samodzielnie, w warunkach domowych. Należy do nich między innymi metoda clip in, która sprawdza się na przykład w sytuacji jeśli wybieramy się na jakąś uroczystość – jest szybka i wygodna, a pasma można zdjąć zaraz po powrocie do domu. Jak sama nazwa wskazuje, pasma włosów mocuje się przy użyciu klipsów. Wpina się je w lekko podtapirowane włosy w taki sposób, aby klipsy nie były widoczne. Przedłużanie włosów tą metodą wymaga nieco wprawy, ale już po kilku aplikacjach można dojść do perfekcji.

Włosy na żyłce

Jeszcze szybszą i równie łatwą metodą jest przedłużanie włosów przy użyciu specjalnego okręgu z żyłki, na którą nałożone są pasma włosów – całość wyglądem przypomina wianek. Decydując się na metodę flip in niezwykle ważne jest, aby prawidłowo założyć produkt. Prawidłowa aplikacja pozwoli nam uzyskać niesamowity efekt w zupełnie niezauważalny sposób. Niewątpliwą zaletą włosów na żyłce oraz clip-in jest możliwość samodzielnej aplikacji i szybkie przedłużanie włosów.

Metoda kanapkowa

W przypadku, gdy zależy nam na długotrwałym efekcie pięknych, długich i gęstych włosów, warto zdecydować się na zabieg przedłużenia włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Odpowiednio wyszkolony stylista może wykonać między innymi przedłużanie włosów metodą kanapkową. Polega ona na aplikacji pasm włosów na taśmach u nasady naturalnych włosów.

Taśmy pokryte są specjalną warstwą kleju, który mocno wiąże dwie części kanapki. Dzięki temu, przedłużone włosy można swobodnie modelować i tworzyć z nich wyjątkowe upięcia.

Doskonały efekt przedłużenia uzyskamy kiedy nasze naturalne włosy będą miały długość co najmniej 8 cm, a kolor doczepianych pasm zostanie odpowiednio dobrany przez doświadczonego fryzjera.

Przy odpowiedniej pielęgnacji przedłużonych włosów piękny efekt uda nam się utrzymać przez około 8-12 tygodni. W zależności od tempa wzrostu włosów, w tym okresie należy wykonać zabieg odświeżenia przedłużonych włosów-podciągnięcie taśm bliżej nasady włosów. Regularne podciąganie włosów uchroni pasma przed matowieniem czy plątaniem. Zabieg powtórnej aplikacji włosów na taśmach może zostać przeprowadzony trzykrotnie od pierwszej aplikacji. Po tym czasie konieczna jest wymiana pasm na nowe.

 

Aby zgłębić temat przedłużania włosów, warto przeczytać w naszym artykule „Złote zasady przedłużania włosów”.

Przedłużanie włosów – pielęgnacja

Pamiętajmy, że sam zabieg przedłużania to nie wszystko, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Niezależnie od tego, na którą metodę się zdecydujemy, musimy stosować się do kilku zasad. Najważniejszą z nich jest stosowanie do pielęgnacji włosów przedłużanych wyłącznie preparatów dedykowanych, których skład znacznie różni się od drogeryjnych produktów. Prawidłowa pielęgnacja, to także odpowiedni sposób mycia włosów przedłużanych, a także ich szczotkowanie. Decydując się na zabieg przedłużania włosów lub zakup pasemek do samodzielnej aplikacji polecamy przeczytać nasz artykuł „Zasady prawidłowej pielęgnacji włosów przedłużanych” aby odpowiednio przygotować się do dbania o nowe włosy.

 

 

 

Dodaj komentarz