W ostatnim czasie przedłużanie i zagęszczanie włosów zyskało na popularności. Jest to idealny sposób na ekspresową poprawę kondycji fryzury oraz jej całkowitą metamorfozę. My kobiety kochamy zmiany, w związku z czym zabieg ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Są jednak Panie, które obawiają się tego typu zabiegów. Jest to spowodowane przede wszystkim brakiem dostatecznej wiedzy na ten temat lub negatywnych opinii kobiet, które trafiły w niewłaściwe ręce. Mitów na temat przedłużania włosów jest wiele, a my w tym artykule postaramy się je obalić.

Największą obawą przed przedłużeniem czy zagęszczeniem włosów jest strach przed osłabieniem naturalnych włosów, nienaturalny efekt czy trwałość zabiegu. Jednak jeżeli trafimy w odpowiednie ręce i będziemy prawidłowo pielęgnować włosy przedłużone nie mamy się czego obawiać.

Poniżej obalamy kilka najbardziej popularnych mitów na ten temat.

  1. Przedłużanie niszczy włosy.

Odpowiedź jest bardzo prosta! Prawidłowo wykonany zabieg przedłużenia czy zagęszczenia włosów NIE NISZCZY włosów naturalnych. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać profesjonalistę, który został odpowiednio przeszkolony i zna wszystkie obowiązujące zasady.

  • Włosy przedłużane wyglądają sztucznie.

Nic bardziej mylnego. Pamiętaj jednak, aby wybrać produkt wykonany w 100% z naturalnych włosów Remy. Dodatkowo znajdziesz na rynku pasma imitujące skórę głowy, dzięki czemu Twoi najbliżsi zauważą, że Twoje włosy wyglądają pięknie, a nie zauważą jak to osiągnęłaś – chyba, że sama im powiesz 😊.

  • Zabieg jest krótkotrwały i drogi.

Jest to zależne przede wszystkim od metody, która wybierzesz oraz od salonu fryzjerskiego.

Jeżeli zdecydujesz się na metodę keratynową – każdorazowo zakładane będą nowe włosy co zdecydowanie wpływa na cenę usługi. Zwróćmy jednak uwagę na to, że metoda kanapkowa jest najkorzystniejsza. Na rynku dostępne są pasma, które można założyć do trzech razy co daje łącznie okres około 9 miesięcy noszenia. Zatem pierwsza aplikacja zakłada koszt włosów oraz usługi, a dwie kolejne wyłącznie przełożenia pasm wyżej, bez kosztu nowych włosów.

  • Zabieg nie jest bezpieczny.

Nie możemy się z tym zgodzić! Do przedłużania czy zagęszczania włosów metodą kanapkową nie używa się wysokich temperatur czy szkodliwej chemii co czyni ją jedną z najbezpieczniejszych na rynku. Dodatkowo dostępne są pasma, w których klej mocujący jest hipoalergiczny co niweluje również ryzyko alergii.

  • Zabieg nie nadaje się do włosów cienkich i delikatnych.

Z tym też nie możemy się zgodzić. Zagęszczanie włosów cienkich i delikatnych jest jak najbardziej możliwe i oczywiście bezpieczne. Warto jednak wspomnieć, aby wybrać firmę, która w ofercie posiada taśmy jednostronne. Na czym to polega? Aplikacja pasm z użyciem taśm jednostronnych pozwala na aplikację jednego pasma, podczas gdy klasyczne mocowanie zakłada połączenie ze sobą dwóch pasm. Użycie taśm jednostronnych pozwala na równomierne rozłożenie mniejszej ilości pasm i uzyskanie subtelnego i naturalnego efektu zagęszczenia włosów.

Dodaj komentarz