Przedłużanie i zagęszczanie włosów wciąż cieszy się ogromną popularnością. Każda z nas pragnie jak najbardziej naturalnego efektu. Ważne jest również to aby nasze włosy były w jak najlepszej kondycji.

Dostępnych jest wiele metod. Poniżej skupimy się na jednej z nich – keratynowym przedłużaniu włosów. Jest to jedna z najbardziej popularnych metod na rynku.

Czym właściwie jest keratyna?

Keratyna to podstawowy budulec włosa. To ona odpowiada za ich prawidłową strukturę – elastyczność i wytrzymałość oraz sprawia, że włosy są lśniące. Jej niedobory powodują, że są bardziej podatne na uszkodzenia.

Na czym polega keratynowe przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów metodą keratynową, polega na tym, by doczepić niewielkie pasmo włosów, które zakończone jest keratyną do naszych włosów. Do wykonania tego zabiegu niezbędna jest zgrzewarka. Metoda ta pozwoli na przedłużenie włosów nawet do 55 cm. Pasma dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki czemu efekty zabiegu są zachwycające i bardzo naturalne.

Na jak długo wystarcza pojedynczy zabieg?

Jedna aplikacja włosów metodą keratynową wystarczy nawet na 6 miesięcy. Po tym czasie pasma należy zdjąć i powtórzyć zabieg od początku. Niestety w przypadku tej metody pasma nie nadają się do ponownego użytku, co wiąże się z tym, że każdorazowo trzeba kupić nowe pasma.

Keratynowe przedłużanie włosów – dla kogo?

Pasma keratynowe mają szerokość niespełna 1 cm i są bardzo lekkie dlatego idealnie sprawdzą się do przedłużenia włosów cienkich i delikatnych. Można je również zastosować jako dopełnienie innych metod w takich miejscach jak linia włosów czy grzywka. Prawidłowo założone pasma nie ograniczają naszej wyobraźni w temacie fryzur więc jeżeli kochasz różnego rodzaju upięcia ta metoda jest dla Ciebie.

Dodaj komentarz