Lato zbliża się wielkimi krokami. Przygotuj włosy na wakacje. Słońce, wiatr, woda morska wpływają zwykle na utratę nawilżenia i osłabiają ich ogólną kondycję. Mogą też spowodować zmianę koloru, płowienie i matowienie. Jak szybko przywrócić blask i witalność włosom przedłużanym?

Promieniowanie UV przyspiesza starzenie się komórek i przyczynia się do wysuszenia skóry oraz włosów. Bez odpowiedniej ochrony, włosy wystawione na działanie ostrych promieni słonecznych tracą blask, a w przypadku wcześniejszej koloryzacji mogą utracić również głębię i intensywność koloru. Problem płowienia dotyczy włosów naturalnych i przedłużanych, również tych które nie były farbowane. Ryzyko osłabienia włosów jest jeszcze większe, kiedy po kąpieli- szczególnie w słonej wodzie- pozostawimy kosmyki naturalnie do wyschnięcia na wietrze. Wówczas pogorszenie stanu włosów, nawet zdrowych i pięknych, jest normalnym zjawiskiem. Możemy się przed tym zabezpieczać, stosując nakrycia głowy oraz odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.

Pielęgnacja włosów przedłużanych.

Na stan naszych naturalnych włosów, poza pielęgnacją zewnętrzną, kluczowy wpływ ma wewnętrzne odżywianie. Zbilansowana, bogata w witaminy dieta oraz prawidłowa gospodarka hormonalna mają widoczny wpływ na stan naszych paznokci, skóry głowy- tym samym i naszych włosów. Włosy przedłużane, pozbawione „naturalnej odżywki” wymagają specjalnej pielęgnacji, za pomocą produktów, których skład znacząco różni się od standardowych kosmetyków. To właśnie z uwagi na charakter włosów przedłużanych tylko codzienna pielęgnacja może zapewnić im zdrowy i lśniący wygląd.

Produkty do pielęgnacji włosów przedłużanych.

Wyselekcjonowane składniki znajdujące się w produktach przeznaczonych do włosów przedłużanych nie powinny zawierać alkoholu i etanolu, które mogłyby powodować przesuszenie włosów. Również zawartość olejków jest niewskazana, gdyż mogą one doprowadzić do pogorszenia jakości taśm i ich rozklejania.

Regeneracje włosów przedłużanych- krok po kroku.

Pielęgnacja włosów przedłużanych rozpoczyna się już podczas ich mycia specjalnym szamponem pielęgnacyjnym, który skutecznie usunie resztki kosmetyków, nawilży i odżywi przedłużane pasma. Pasemka zniszczone przez nadmierne ciepło można regenerować, regularnie używając balsamu do włosów przedłużanych. Produkt nakładamy na wilgotne włosy i po kilku minutach spłukujemy letnią wodą. Dodatkową ochronę dają także regenerujące maski, które po około 15 minutach od aplikacji również spłukujemy letnią wodą.  Jeśli zauważysz, że końcówki są rozdwojone, łamliwe i pozbawione blasku odwiedź stylistę w salonie fryzjerskim, który zadba o ich estetyczny wygląd oraz nie zapominaj o nakładaniu olejku do końcówek.

Do codziennej pielęgnacji włosów przedłużanych warto używać również nawilżającego conditionera, zawierającego skoncentrowane składniki odżywcze, który można stosować na mokrych i suchych włosach.

Produkty do pielęgnacji włosów przedłużanych nakładamy zgodnie z ich przeznaczeniem- od połowy lub na całej ich długości pamiętając o tym, by podczas aplikacji omijać okolice taśm.

Nie ulegaj pokusie, by nawilżyć włosy za pomocą olejków. Pielęgnacja włosów przedłużanych rządzi się swoimi prawami i olejowanie nie jest w tym przypadku wskazane. Odżywki przeznaczone do włosów przedłużanych posiadają skondensowany skład, który korzystnie wpłynie również na naturalne włosy.

Nawet jeśli wydaje ci się, że na skutek niedostatecznej pielęgnacji twoje włosy przedłużane utraciły blask po upalnych wakacjach, nigdy samodzielnie nie ściągaj taśm. Udaj się do dobrego salonu fryzjerskiego, by poddać włosy regeneracji lub wymienić pasemka.

 

Dodaj komentarz