Często w pracy obowiązuje nas dress code, czyli narzucony z góry styl ubioru. Profesjonalny wizerunek to połączenie prostoty i elegancji. Istnieją pewne ponadczasowe normy, które określają, co wypada – a co nie. Warto kierować się nimi przy wybieraniu garderoby do pracy, a także przy wykonywaniu makijażu – i oczywiście fryzury. Jakie uczesania uznawane są za eleganckie i odpowiednie do pracy? Na biznesowe spotkania, konferencje, służbowe wyjazdy?

Czasy bardzo się zmieniły i dziś w kwestii fryzur obowiązuje o wiele większa swoboda. Ciągle jednak są stanowiska, które związane są z zachowaniem eleganckiego i formalnego wyglądu. Jakie fryzury pasują do takiego dress code, a z jakich lepiej zrezygnować?

Klasyczny, biurowy styl to przede wszystkim prostota i uporządkowanie. Bujne loki i fale lepiej upiąć, niekoniecznie ciasno, ale tak, by fryzura nie zdominowała całego wizerunku. Zrezygnuj z gumek do włosów na rzecz dyskretnych, prostych spinek. Zamiast końskiego ogona w sportowym stylu, wybierz warkocz albo koczek. Niskie upięcia są ponadczasowe i zawsze elegancko wyglądają.

Jeśli masz włosy do ramion, nie musisz ich upinać, by zachować zasady stylu formalnego. Wyprostuj i wygładź włosy. Możesz zdecydować się na modną fryzurę bez grzywki, z przedziałkiem pośrodku.

Długie włosy w biurze i nie tylko

Jeśli masz długie włosy i nie lubisz ich upinać, możesz nosić je rozpuszczone. Czasy się zmieniły i dziś taka fryzura jest już dopuszczalna w stylu formalnym. Zrezygnuj jednak z mocnego podkręcania włosów, kolorowych spinek i dodatków. Postaw na maksymalnie proste uczesanie. Fryzura może mieć objętość, jednak niech będzie możliwie wygładzona. Jeżeli chcesz, by długie włosy wyglądały zdrowo i efektownie, możesz dodatkowo je zagęści lub przedłużyć. Naturalne przedłużanie włosów sprawia, że długa fryzura wygląda bardziej estetycznie i kobieco, także gdy włosy są gładko zaczesane.

Krótka fryzura w stylu biznesowym

Do stylu biurowego idealnie pasują też krótkie fryzury. Proste cięcie do brody, klasyczny bob lub nawet Pixie cut w eleganckiej wersji to świetna propozycja dla pewnej siebie, nowoczesnej kobiety. Krótkie włosy sprawią, że będziesz odbierana jako bardziej przebojowa i zdecydowana. Taki wizerunek może pomóc ci się przebić w świecie biznesu, jeśli chcesz być utożsamiana z siłą, energią i charakterem.

Jak widać, prostota wcale nie musi być nudna. Biurowy styl dopuszcza włosy krótkie, długie i wiele kobiecych upięć. Możesz więc wyglądać elegancko i pozostać sobą – nawet jeśli poza pracą preferujesz swobodny styl.

Dodaj komentarz