Wiele kobiet marzy o gęstych i długich włosach. Niestety często naturalne kosmyki są w nienajlepszej kondycji, co wynika między innymi ze złej pielęgnacji, nieodpowiedniej diety czy po prostu braku czasu na codzienne dbanie o włosy. Tu z pomocą przychodzą włosy przedłużane, które dobrze zaaplikowane idealnie komponują się z naturalnymi. Doczepianie włosów daje możliwość wykonywania wielu rozmaitych fryzur, które nie byłby możliwe do osiągnięcia na krótkich lub cienkich włosach. Jednak tu pojawia się pytanie, czy przedłużane włosy można stylizować w ten sam sposób, co naturalne?

Przedłużanie włosów to jeden z popularniejszych zabiegów upiększających wykonywanych w ostatnich sezonach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ długie włosy to jeden z wyznaczników kobiecości, który zwiększa wiarę w siebie i poprawia samoocenę. Zaletą zagęszczania włosów jest przede wszystkim szybkość metamorfozy. Ponadto takie włosy, o ile są odpowiednio pielęgnowane zawsze prezentują się zachwycająco. Z kolei plusem długich i gęstych włosów jest możliwość wykonywania na nich różnych fryzur, od tradycyjnych kucyków i warkoczy, przez fantazyjne koki, aż po złożone upięcia. Wiele klientek obawia się jednak, że stosowanie rozmaitych produktów do włosów czy traktowanie kosmyków wysoką temperaturą może zniszczyć doczepiane włosy. Odpowiedź na te obawy jest niejednoznaczna. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób stylizujemy włosy. Poniżej kilka rad, jak robić to bez obawy o zniszczenia.

Temperatura a przedłużanie włosów?

przedłużanie włosów, doczepianie włosów, zagęszczanie włosówPrzed rozpoczęciem jakiejkolwiek stylizacji należy dokładnie rozczesać włosy. Jest to krok podstawowy zarówno przy naturalnych, jak i doczepianych włosach. Do czesania najlepiej wykorzystać specjalną szczotkę wykonaną z mieszanki włosia dzika i syntetycznego. Najpopularniejszą i najbardziej trwałą metodą jest przedłużanie włosów na taśmie. Jednak wiąże się to z pewnymi restrykcjami odnośnie stosowania wszystkich sprzętów oddziałujących na kosmyki temperaturą. Nie oznacza to oczywiście, że przy doczepach nie można korzystać z suszarek, lokówek czy prostownic, natomiast należy być ostrożnym. Po pierwsze susząc włosy stosuj chłodne powietrze. Nie używaj suszarek hełmowych, a przy tych tradycyjnych strumień podmuchu utrzymuj w odległości od taśm. Wysoka temperatura mogłaby spowodować rozklejenie się taśm, a tym samym uszkodzenie doczepionych pasm. Jeśli chodzi o wszelkie lokówki i prostownice warto korzystać z tych z regulacją temperatury. Najlepiej sprawdzą się urządzenia, które nagrzewają się do 180 lub mniej stopni Celsjusza. Pamiętaj także, aby przedłużane włosy spryskiwać delikatnymi, ale skutecznymi produktami chroniącymi przed wysoką temperaturą.

Utrwalanie włosów doczepianych

przedłużanie włosów, doczepianie włosów, zagęszczanie włosówNajpopularniejszym sposobem na utrwalenie każdej fryzury jest lakier do włosów. Problem jest jednak taki, że jest to produkt, który mocno wysusza i niszczy strukturę włosa. Zagęszczanie włosów opiera się o wykorzystanie naturalnych, lecz martwych kosmyków. Oznacza to, że nie mają one zdolności regeneracyjnych, a więc zniszczone nieodpowiednią stylizacją stracą swój blask i piękny wygląd. Dlatego staraj się unikać lakierów i innych „mocnych”produktów. Jeżeli już to konieczne to stosuj, te delikatne. Jednak najlepszym sposobem na utrwalenie doczepionych włosów jest korzystanie z akcesoriów fryzjerskich, takich jak wsuwki, spinki, czy szpilki.

Dodaj komentarz