Przedłużanie włosów to popularny zabieg, który pozwala w szybki sposób uzyskać zniewalający efekt. Do wyboru mamy kilka typów włosów, między innymi włosy indyjskie. Skupimy się na nich ze względu na wiele zalet, jakie posiadają. Warto je poznać i przedstawić swojej klientce, zanim przystąpimy do wykonywania zabiegu.

Włosy indyjskie – najważniejsze cechy

W porównaniu do pozostałych typów, włosy indyjskie są najbardziej wytrzymałe. Dzięki nim można uzyskać efektowną fryzurę i podkreślić urodę klientki. Włosy indyjskie są to pełne blasku włosy typu Remy, wyselekcjonowane w taki sposób, że ich łuski skierowane są ku dołowi, co sprawia, że nie plączą się. Bez obaw można je dowolnie stylizować, doskonale sprawdzają się do różnego rodzaju upięć. Kolor jest głęboki i wyrazisty, dlatego nie ma potrzeby farbowania. Nie ma natomiast ku temu przeciwwskazań. Warto jednak pamiętać aby zmianę koloru przeprowadzić bez szkody dla stanu włosów wyłącznie w salonie fryzjerskim.

Kto powinien wybrać włosy indyjskie?

Włosy indyjskie może wybrać każdy, kto jest zainteresowany zagęszczeniem lub przedłużeniem swoich naturalnych włosów. Należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniej ilości produktu i metody aplikacji. Jeśli będziemy trzymać się tych zasad, zabieg będzie bezpieczny, a efekt końcowy piękny i naturalny.

Włosy indyjskie – pielęgnacja

Aby efekt przedłużania włosów utrzymywał się długo po jego zakończeniu, trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Powinniśmy poinformować klientkę, w jaki sposób powinna dbać o włosy. Przede wszystkim, należy pamiętać, że wszystkie doczepiane włosy – indyjskie czy słowiańskie, powinny być pielęgnowane kosmetykami przeznaczonymi do włosów przedłużanych. Ważną kwestią jest mycie włosów. Zanim jednak przystąpi się do tej czynności, trzeba je rozczesać zaczynając od końców. Pamiętajmy o poinformowaniu klientki, aby nie myła włosów głową w dół, zmniejszy tym samym prawdopodobieństwo poplątania. Dodatkowo, należy codziennie stosować produkty nawilżające przeznaczone do włosów przedłużanych.

Włosy indyjskie sprawiają, że klientki wychodzą z salonu z uśmiechem, bo dzięki tym włosom przedłużanie czy zagęszczanie stało się prostsze. Ich wyjątkowy wygląd pozwala podkreślić naturalne piękno kobiet, a właściwa pielęgnacja pozwoli znacząco przedłużyć te chwile.

Dodaj komentarz