Długie i gęste włosy to marzenie większości kobiet. Jeśli twoja naturalna czupryna z różnych względów nie jest specjalnie bujna, być może myślałaś o jej przedłużeniu lub zagęszczeniu. Czasem jednak nie chcemy decydować się na doczepianie włosów, bo zależy nam na efekcie krótkotrwałym, na specjalne okazje. W takim wypadku jedynym wyjściem do tej pory były włosy typu clip-in. Ostatnimi czasy na rynku pojawiła się jednak nowa alternatywa – włosy na żyłce. Jak to działa i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Włosy doczepiane to wspaniały sposób, by zmienić swój wygląd i poprawić swój wizerunek. Niektóre z pań lubią jednak krótkie fryzury, a długie i gęste fale marzą im się jedynie czasami. Do pracy chciałyby np. chodzić w klasycznym bobie, a na imprezy w fantazyjnym koku upiętym z bujnych kosmyków. Nie zawsze zatem chcemy przedłużać włosy na stałe (a raczej na kilka miesięcy, bo tyle wytrzymuje wykonana w salonie fryzura).

W takim przypadku można zdecydować się na włosy, które doczepia się i ściąga samodzielnie, gdy ma się ochotę zmienić swój wygląd. Włosy tego rodzaju można nosić niemal codziennie. Możemy też zakładać je na specjalne okazje.

 

Szybkie przedłużanie włosów – metody

 

Do tej pory, jeśli chodzi o tego rodzaju włosy do samodzielnego doczepiania, na rynku dostępne były właściwie wyłącznie włosy typu clip-in czyli tak zwane „clipy”. Mogłyśmy też oczywiście zakupić doczepiany kucyk, treskę czy perukę, jednak akcesoria tego rodzaju nie zawsze były zadowalające, jak chodzi o naturalność efektu. O ile włosy clip-in dobrej jakości wyglądają bardzo dobrze i cieszą się dużym powodzeniem, o tyle inne metody doraźne nie zyskały sobie zbyt wielu zwolenniczek.

 

Clip in a włosy na żyłce

 

By zastosować „clipy”, potrzeba nieco wprawy. Do wykonania fryzury potrzebujemy też trochę czasu i cierpliwości. Włosy należy starannie podzielić na warstwy i delikatnie przeczesywać, umiejętnie dopinając pojedyncze pasma. Taki zabieg trwa minimum około 20 minut, przy pewnej wprawie. Zdarzają się zaś sytuacje, gdy efekt chcemy uzyskać natychmiast, bez wysiłku.

Rozwiązaniem dla kobiet, którym nie chce się dopinać pojedynczych clipów, są włosy na żyłce. W sprzedaży dostępne są wysokiej jakości hairbandy z naturalnych włosów, zapewniające uzyskanie pięknej, atrakcyjnie wyglądającej fryzury. Co ważne, włosy na żyłce w żaden sposób nie obciążają skóry głowy ani naturalnych pasm. O ile spinki clip-in mogą być wyczuwalne na głowie przez bardziej wrażliwe użytkowniczki, o tyle włosy na żyłce nie powodują żadnego dyskomfortu podczas noszenia.

Dobrej jakości produkty cechują się dużą gramaturą. Włosy są grube i gęste. Na żyłce jest ich na tyle dużo, że jeden hairband zupełnie odmienia wygląd naszej fryzury. Stosując opaskę, możemy przedłużyć i zagęścić włosy w 5 minut. Zyskujemy możliwość upinania koków i kucyków oraz wykonywania wszystkich fantazyjnych fryzur, na jakie przyjdzie nam ochota.

Włosy na żyłce są doskonałym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na wesele, imprezę czy czeka nas inne wydarzenie, podczas którego chcemy wyglądać wyjątkowo. Jeśli na co dzień nosisz krótką fryzurę i lubisz częste zmiany, prawdopodobnie jest to opcja idealna dla ciebie.

Dodaj komentarz