Zima to trudny czas dla naszych włosów. Czapki, szaliki, suche powietrze, a także dieta, w której mało jest warzyw i owoców powodują, że kondycja naszych włosów pozostawia wiele do życzenia. Mogą one stać się suche, łamliwe i matowe. Możemy zauważyć również ich nadmierne wypadanie.

Domowe sposoby na regenerację włosów:

Kosmetyki

Przede wszystkim ważne jest, aby stosować kosmetyki dedykowane włosom przedłużanym. Po każdym myciu włosów stosuj balsam/odżywkę, która zapewni im odpowiednie nawilżenie. Dodatkowo każdego dnia warto nakładać olejek na włosy przesuszone. Dzięki niemu włosy staną się gładkie i lśniące, a końcówki zostaną zabezpieczone przed rozdwajaniem.

Szczotkowanie włosów

Szczotkowanie włosów to nieco niedoceniana dziś czynność. Większość z nas myśli, że stosowanie dobrych kosmetyków jest wystarczające. Otóż nie! Regularne szczotkowanie włosów daje świetne efekty. Czynność ta wykonywana regularnie sprawi, że Twoja fryzura będzie ładna, a skóra głowy dobrze ukrwiona. Obawiasz się, że częste szczotkowanie włosów sprzyja ich wypadaniu? Nic bardziej mylnego!

Zalety regularnego czesania włosów:

  • Usuwanie nieczystości
  • Poprawa krążenia krwi
  • Rozprowadzenie na włosach naturalnego sebum
  • Systematyczność

Profesjonalne kosmetyki przyniosą pożądane rezultaty. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj! Działaj systematycznie. Tylko regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków pomoże Ci zregenerować Twoje włosy w przeciągu kilku tygodni.

Kontynuacja

Ważne jest, aby po zaobserwowaniu poprawy kondycji włosów nie rezygnować z prawidłowej pielęgnacji. Nasze włosy codziennie narażane są na wpływ zanieczyszczonego powietrza, poddawane są różnym stylizacjom dlatego tak ważne jest ich systematyczne odżywianie.

Odwiedź swojego fryzjera.

Jeżeli Twoje włosy są w wyjątkowo złym stanie warto rozważyć wizytę u swojego fryzjera. Regeneracja włosów za pomocą profesjonalnych kosmetyków daje niemalże natychmiastowe efekty. Już po jednym zabiegu  wykonanym przez fryzjera z użyciem profesjonalnej maski Twoje włosy mogą odzyskać dawny blask. Są jeszcze inne plusy wizyty w salonie fryzjerskim – jeżeli już trafiłaś do fryzjera możesz od razu zmienić fryzurę na wiosnę. Kobiety kochają zmiany, a kiedy jest na nie najlepszy czas jak nie wiosną?

Dodaj komentarz