Przedłużanie włosów to bardzo popularny zabieg, który pozwala na uzyskanie wyjątkowej objętości oraz wymarzonej długości.

Jeśli planujesz przedłużanie włosów, podstawą dobrze wykonanego zabiegu będą odpowiednie umiejętności fryzjera, oraz wysokiej jakości produkty. Ważną sprawą jest również kondycja Twoich naturalnych włosów. Stosowanie diety bogatej w witamin oraz dodatkowa suplementacji w przypadku ich niedoboru, pozwoli Ci cieszyć się odżywioną skórą głowy, a to z kolei sprawi, że Twoje włosy będą mocne i lśniące.

Najważniejszy umiar

Na kondycję włosów wpływa wiele czynników, szczególnie szkodzi im nikotyna, kofeina i alkohole. Co więcej, jeśli masz zbyt wysoki cholesterol również może odbić się to na kondycji Twoich włosów. Często zapomina się jak ważny jest umiar. Spożywanie zbyt dużej ilości witamin oraz białek nie pomoże, a jedynie zaszkodzi naszemu żołądkowi. Warto przyjrzeć się ulotkom albo skonsultować dawkowanie z lekarzem, dopiero wtedy możemy wybrać odpowiednie witaminy, które pomogą naszym włosom.

Witaminy na włosy

Wiele witamin z grupy B wpływa na dobrą kondycję skóry głowy i włosów. Wśród nich jest między innymi witamina B1, która bierze udział w wytwarzaniu aminokwasów, które odpowiadają za wzrost włosów. Niedobory kobalaminy, czyli witaminy B12, może powodować wypadanie oraz odbarwienia naturalnego koloru włosów.

Bardzo ważnym składnikiem diety powinna być witamina B5 (kwas pantotenowy), ponieważ wzmacnia łodygę włosa, pobudzając komórki do wytwarzania keratyny, która jest głównym budulcem włosów. Kolejną zaletą witaminy B5 jest jej zdolność do wnikania, nie tylko w strukturę włosa, ale również paznokci i skóry. Kwas pantotenowy stabilizuję gospodarkę wodną, co w praktyce wpływa na lepszą kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Można wprowadzić do swojego jadłospisu produkty bogate w witaminę B5 albo przyjmować w postaci tabletek. Znajdziesz ją między innymi w otrębach, pieczywie pełnoziarnistym, szpinaku a nawet w bananach i brzoskwiniach.

Witamina A ma podobne działanie do tego, które wykazuje witamina B5, co więcej – chroni włosy przed promieniowaniem UV. Jeśli Twojemu organizmowi zabraknie witaminy A, włosy mogą zacząć wypadać, rozdwajać się i przesuszać. Chcąc uniknąć niedoboru witaminy A, wystarczy, że wprowadzisz do swojej diety więcej marchwi, pomidorów i papryki.

Popraw stan swoich włosów

Doskonałą metodą na wzmocnienie włosów jest regularne zażywanie witaminy C. Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz przedłużać włosy, czy już cieszysz się tym wspaniałym efektem, warto pomyśleć o wzbogaceniu swojego menu o paprykę, pomarańcze czy jarmuż. Twoje włosy dzięki witaminie C będą zdrowsze i mocniejsze, co lepiej wpłynie na efekt, jaki niesie ze sobą przedłużanie włosów.

Każdy, kto kiedyś interesował się tematem suplementacji, z pewnością słyszał o biotynie. Jest to inna nazwa witaminy B7, która jest ważna dla całego organizmu. Uczestniczy ona we wspomnianym wcześniej procesie powstawania keratyny, wpływa na elastyczność włosów i zapobiega ich kruszeniu.

Pielęgnacja po przedłużaniu

Jeśli chcesz zadbać o włosy po zabiegu, możesz stosować się do dwóch ważnych rad – po pierwsze, zażywaj witaminy, o których wspomnieliśmy wcześniej. Po drugie – poświęć nieco uwagi pasmom przedłużonym. Suplementacja witaminami nie wpływa na ich stan dlatego wybierz odpowiednie produkty do ich zewnętrznej pielęgnacji. W tym celu stosuj jedynie profesjonalne szampony, odżywki, balsamy i olejki – ważne, by wybierać produkty przeznaczone do włosów przedłużanych.

Dodaj komentarz