Przedłużanie włosów to idealny sposób na polepszenie kondycji swoich naturalnych pasemek i nadanie fryzurze nowego życia. Dzięki temu poprawia się także nasz nastrój oraz samoocena. Doczepianie włosów ma wiele zalet, a największą jest możliwość uzyskania długich kosmyków w ekspresowym czasie, bez konieczności zapuszczania. Jednak, aby przedłużane włosy zachwycały i przez cały okres ich noszenia sprawiały wrażenie, jakbyś dopiero co wyszła od fryzjera konieczne jest poznanie zasad prawidłowej pielęgnacji. Wbrew pozorom różnią się one od  tych, które stosujemy na co dzień.

Trzy filary pielęgnacji przedłużanych włosów

Pielęgnacja włosów przedłużanych odbywa się zasadniczo na trzech płaszczyznach:

  1. mycie,
  2. nawilżanie,
  3. czesanie.

Każdy z tych punktów zawiera szereg reguł, których przestrzeganie zapewni naszym doczepianym włosom wszystko, czego potrzebują. Podejmując decyzję o przedłużaniu włosów należy uświadomić sobie jedną rzecz. Mimo, że są to włosy naturalne to jednak są one martwe. W chwili ich ścięcia przestają być one odżywiane przez skórę głowy, dlatego na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność odpowiedniego ich nawilżania, odbudowywania i chronienia przed szkodliwymi czynnikami. Pomocnymi w tej kwestii są specjalistyczne produkty dedykowane włosom przedłużanym. Jednak dla osób, dla których kosmetyki do włosów przedłużanych nie są niezbędne, w dalszej części artykułu podpowiemy, na co zwracać uwagę wybierając produkty dostępne w drogeriach.

Mycie

pielęgnacja włosów przedłużanych, kosmetyki do włosów przedłużanychPodstawową zasadą, o której na pewno usłyszysz po zabiegu doczepiania włosów jest konieczność odczekania z ich myciem od 24 do 48 godzin. Czynnością, którą należy wykonać bezpośrednio przed umyciem jest dokładne rozczesanie włosów. Pamiętaj jednak, aby ich nie szarpać. Włosy przedłużane najlepiej myć pod prysznicem, ponieważ wtedy woda spływa na nie od góry, co zapobiega ich plątaniu się. Istotne jest, aby uwagę skupić głównie na skórze głowy, ponieważ to tam gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Włosy oczyszczaj ruchami „przód-tył”, nigdy nie okrężnymi, ponieważ mogą one splątać kosmyki. Do mycia i ogólnej pielęgnacji włosów doczepianych nie wolno używać kosmetyków zawierających alkohol, etanol lub olejki. Składniki te wysuszają włosy, a w kontakcie z taśmami mogą spowodować ich odklejanie się. Ważny jest także sposób suszenia. Nigdy nie trzyj ręcznikiem o włosy! Delikatnie go do nich przyciskaj, a potem zawiń ręcznik na głowie, aby wilgoć wsiąknęła w materiał. Najlepiej dla włosów przedłużanych byłoby gdyby wyschły samoistnie, jednak jeżeli koniecznie potrzebujesz użyć suszarki, pamiętaj aby spryskać włosy zabezpieczającą przed temperaturą odżywką oraz suszyć chłodnym strumieniem powietrza.

Nawilżanie

pielęgnacja włosów przedłużanych, kosmetyki do włosów przedłużanychW związku z tym, że włosy doczepiane nie są odżywiane przez skórę głowy to pielęgnacja włosów przedłużanych poprzez nawilżenie jest niezwykle istotna. Dzięki temu będą one pełne witalności i blasku oraz zachowają swój pierwotny wygląd przez długi czas. Podstawowe kosmetyki do włosów przedłużanych oprócz szamponu stanowią także odżywki. Muszą one mieć silne właściwości nawilżające, ale jednocześnie być delikatne dla struktury włosa. Kardynalnym błędem jest nakładanie odżywek w miejscach łączenia włosów. Dlatego czynność tę wykonuj uważnie i dokładnie.

Czesanie

pielęgnacja włosów przedłużanych, kosmetyki do włosów przedłużanychWydawałoby się, że jest to nieskomplikowane zadanie, jednak przy włosach przedłużanych konieczne jest zwrócenie uwagi na pewne kwestie. Po pierwsze ważne jest włosie szczotki. Najlepiej używać takiej, która posiada krótsze włoski z dzika oraz dłuższe syntetyczne. Po drugie włosy przedłużane zawsze należy czesać zaczynając od dołu, powoli przesuwając się w górę. Jednak ruch prowadzimy od góry do dołu. Na noc należy związywać włosy w luźny warkocz, aby w trakcie snu nie kołtuniły się i nie łamały przez pocieranie głową o poduszkę. Przy używaniu prostownicy lub lokówki pamiętaj, aby nie stosować ich przy nasadzie zgrzewu. Do tworzenia loków na włosach przedłużanych najlepiej jednak używać wałków lub papilotów.

Dodaj komentarz