Na czym polega metoda kanapkowa przedłużania włosów?

Metoda kanapkowa nazywana jest też z angielskiego metodą tape-on, czy tape in i jest obecnie bardzo popularna wśród osób zainteresowanych przedłużeniem i zagęszczeniem włosów. Wszystko za sprawą głównych atutów metody kanapkowej.

Przede wszystkim jest to technika mało inwazyjna, bezpieczna dla naszych naturalnych włosów oraz szybka i dająca trwałe, kilkumiesięczne efekty. Metoda kanapkowa przed i po to spektakularna zmiana, która może dotyczyć nawet włosów z natury cienkich, delikatnych czy w gorszej kondycji. Efekt jest estetyczny i praktycznie niewidoczny z punktu widzenia łączeń.

Jak wygląda przedłużanie włosów metodą kanapkową? Jakie są kolejne jej kroki?

O technice jej wykonywania dużo mówi sama nazwa. Proces polega na doczepianiu silikonowych, transparentnych taśm z pasmami włosów do naszych naturalnych w ”kanapkowy” sposób. Pasmo naturalne znajduje się pomiędzy pasmami doczepianymi. 

Jak to wykonać?

Należy przyłożyć od dołu do pasemka naturalnego taśmę z włosami, z warstwą kleju umieszczoną ku górze. Starannie umieść pasmo włosów naturalnych na taśmie. Następnie należy przyłożyć drugą taśmę z włosami, od góry, z warstwą kleju zwróconą w dół. Na koniec należy ścisnąć całą kanapkę i gotowe.

Jakie są więc kroki wykonania metody kanapkowej doczepiania włosów?

Pierwszy krok to konsultacja z profesjonalistą. Należy sprecyzować swoje oczekiwania i preferencje, dobrać odpowiednie pasma i ich kolor oraz długość. Fryzjer ocenia stan, kondycje włosów. Zdecydowanie postawmy na pasma włosów naturalne niż syntetyczne. Efekt będzie zdecydowanie lepszy i bardziej naturalny.

Krok drugi to samo przygotowanie włosów. Nasze włosy muszą być umyte szamponem intensywnie oczyszczającym i tym samym czyste oraz pozbawione wszelkich kosmetyków stylizacyjnych. Jest to warunek zapewniający późniejsze stabilne mocowanie pasm. Włosy należy dokładnie rozczesać.

Krok trzeci to fryzjerski podział, czyli selekcjonowanie włosów. Włosy dzielone są na partie i stopniowo podpinane, rozpoczynając od tylnej części głowy.

Krok czwarty to już sama aplikacja, montaż taśm. Pasma klejone są stosunkowo blisko głowy, w odpowiednim rozmieszczeniu, tak aby efekt końcowy był, jak najbardziej naturalny. Cały proces trwa około 1 godziny. Do zagęszczenia włosów potrzeba około 10-30 taśm typu standard, do przedłużania około 30-40 taśm, a dla osiągnięcia celu przedłużenia z jednoczesnym zagęszczeniem około 40-60 taśm.

Ostatni krok piąty to podcięcie włosów, tak aby ukształtować docelową fryzurę i następnie stylizacja włosów jako całości.

Czy każdy może skorzystać z metody kanapkowej doczepiania włosów?

Praktycznie tak, metoda nie ogranicza i nie selekcjonuje osób, nawet z uwagi na rodzaj i kondycję włosa. Nasze naturalne włosy muszą mieć jednak przynajmniej 7 cm liczone od czubka głowy. Do przedłużania stosuje się pasma zazwyczaj o długości 25 cm, 40, i 55 cm.

Ile trzyma się metoda kanapkowa?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą kanapkową uznawane jest za trwałą technikę. Oczywiście wszystko zależy też od jakości użytych pasm (najlepiej wybierać te naturalne), profesjonalizmu wykonania oraz późniejszej ich pielęgnacji. W zależności od rodzaju doczepów efekt utrzymuje się jednak średnio ok. 6-9 miesięcy.

Czy metoda kanapkowa jest widoczna?

Dużym atutem metody kanapkowej jest jej dyskretność. Metoda ta jest praktycznie niewidoczna, gdyż łączenia włosów doczepianych z naturalnymi są transparentne i odpowiednio elastyczne. Nie ma obaw nawet przy upinaniu włosów. Taśma trzyma bardzo mocno, a przy tym jest lekka i nie obciąża włosów, dzięki czemu całość przedłużenia jest komfortowa w noszeniu. Dobre jakościowo pasma naturalne posiadają zazwyczaj łączenia z tzw. imitacją wyrastania– są to tzw. invisible tape - co sprawia, że efekt jest jeszcze bardziej dyskretny i niezauważalny dla otoczenia.

Czy metoda kanapkowa niszczy włosy?

Jest to stosunkowo krótki i nieinwazyjny zabieg, odbywający się bez użycia wysokiej temperatury ani innych substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na włosy. Technika ta polecana jest także Paniom o cienkich i delikatnych włosach, co dodatkowo dowodzi, że nie niszczy oraz nie osłabia struktury włosa.

Ważnym jest jednak, aby odpowiednio pielęgnować włosy po zabiegu. Polecamy kosmetyki dedykowane przedłużanym włosom, np.: z serii Hairtalk lub careMe! (szampony do codziennej pielęgnacji, odżywki, maski, oleje, spraye zabezpieczające przed termiczną stylizacją).

Jak ściągnąć kanapki z włosów?

Najlepiej na proces zdjęcia kanapek z włosów wybrać się do tego samego profesjonalisty, u którego były zakładane. Kanapki można zdjąć z włosów wyłącznie z użyciem removera. To specjalistyczny kosmetyk, który pozwala je bezpiecznie usunąć, poprzez rozpuszczenie kleju, nie uszkadzając naturalnych włosów.

Jak używać removera?

Należy rozczesać włosy. Następnie nałożyć kilka kropel na miejsce łączeń i odczekać kilkadziesiąt sekund. Jeszcze wygodniejszą opcją są removery z atomizerem dostępne w naszym sklepie z włosami. Wówczas wystarczy psiknąć atomizerem. Kolejno należy delikatnie rozłączyć spojenie i odkleić doczepy. Czynność powtarzamy do każdej z kanapek. Na koniec ponownie przeczesujemy włosy, myjemy i nakładamy kosmetyki odżywcze.

Warto podkreślić, że pasma w metodzie kanapkowej nie są jednorazowe i po ich ściągnięciu, które odbywa się co około 6-10 tygodni, wystarczy wymienić taśmy mocujące na nowe i można ponownie założyć te same włosy.