Nadmierne wypadanie włosów jest coraz częściej wymieniane wśród chorób cywilizacyjnych. Dotyka ono osób w różnym wieku i bywa bardzo trudne bądź niemożliwe do wyeliminowania. O ile mężczyźni traktują to jako naturalne jednak zbyt szybkie zjawisko tak kobiety szukają skutecznego i efektywnego rozwiązania problemu.

Dzięki innowacyjnym produktom do przedłużania włosów możliwe jest uzyskanie pięknej bujnej fryzury bez szkody dla naturalnych włosów. Możesz mieć długie i gęste włosy już po jednej wizycie u fryzjera. Czasy, gdy zabiegi związane z doczepianiem sztucznych pasm były ryzykowne – dawno odeszły w niepamięć. Renomowane salony fryzjerskie pracują na sprawdzonych produktach. Jakie są najnowsze dostępne na rynku metody do przedłużania i zagęszczania włosów?

– metoda kanapkowa

Polega ona na połączeniu ze sobą dwóch pasm pomiędzy, którymi znajdują się nasze włosy. Sposób aplikacji przypomina kanapkę stąd nazwa kanapkowa. Wśród jej zalet wymienić należy między innymi niższą cenę wykonania zabiegu w połączeniu z wysoką jakością doczepianych pasm. Co więcej raz kupione pasma można założyć nawet do trzech razy co również daje spore oszczędności w porównaniu np. do metody na mikroringi czy keratynę.

– weft – metoda szyta

Ta metoda najczęściej polecana jest kobietom prowadzącym bardzo aktywny tryb życia. Wefty to bardzo szerokie pasma włosów połączonych ze sobą na górze i swobodnie spływających w dół. Aplikacja polega na tym, że do przygotowanego wcześniej ze specjalnych koralików „rusztowania” przyszywany jest weft. Najlepsze wefty to te ręcznie wykonane, gdyż wtedy dopasowują się do kształtu głowy. Metoda ta nie wymaga stosowania żadnych klejów.

– metoda keratynowa

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jedną z metod przedłużania włosów pasemko po pasemku. Połączenie włosów uzyskuje się za pomocą  podgrzania końcówki pasma pokrytej keratyną i połączenia jej z naturalnymi włosami klientki. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa. Plusem tej metody jest naturalny efekt i różne możliwości zastosowania – łączenia są tak małe, że pasma można aplikować nawet w rejonach skroni. Minusem jednak jest to, że pasma keratynowe są jednorazowego użytku – nie założymy ich ponownie.

– dyskretne zagęszczacze

Paniom i panom borykającym się z wstydliwym problemem łysienia oraz tym, które po prostu pragną posiadać gęstsze włosy z pomocą przychodzą nowoczesne produkty przeznaczone do stosowania w górnej części głowy. Zagęszczacze są cienkie, lekkie i nie rzucają się w oczy. Zagęszczacze wykonane są w 100% z naturalnych włosów, dzięki czemu prezentują się bardzo naturalnie i daleko im do staromodnych „tupecików” noszonych lata temu.

Metod jest naprawdę wiele. Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z produktów wykonanych w 100% z naturalnych włosów. W doborze idealnego rozwiązania warto oddać swoje włosy w ręce profesjonalisty. To fryzjer, który doskonale zna nasze włosy będzie w stanie polecić nam metodę, która idealnie się sprawdzi.

Dodaj komentarz