Włosy przedłużane wymagają specjalnej pielęgnacji – są rzeczy, które należy wykonać, a są takie, których zdecydowanie należy unikać!

W chwili obecnej dostępne są takie metody przedłużania włosów, że momentami możesz zapomnieć o tym, że Twoje włosy wcale nie wyrosły z Twojej głowy. To chyba dobrze, prawda? W tym artykule dowiesz się czego nie robić z włosami przedłużanymi!

Nie stosuj kosmetyków zawierających alkohol i olejki.

Kosmetyki drogeryjne niestety w dużej części nie nadają się do włosów przedłużanych. Te, które zawierają alkohol czy olejki mogą powodować przesuszanie się włosów, a co ważniejsze – mogą wpłynąć na trwałość mocowania.

Kosmetyki dedykowane włosom przedłużanym ułatwią Ci pielęgnację oraz zapewnią odpowiednie nawilżenie włosów co pozwoli Ci cieszyć się piękną fryzurą przez długi czas.

Nie myj włosów głową w dół!

Niezależnie od metody, jaką wybrałaś do przedłużenia włosów pamiętaj, aby nie myć ich głową w dół. Podczas takiego mycia włosy mogą się tak splątać, że konieczna będzie wizyta u fryzjera.

Nie zapominaj o… czesaniu!

Włosy przedłużane wymagają częstego czesania – minimum kilka razy dziennie. Ważnym elementem jeżeli chodzi o czesanie jest dobór odpowiedniej szczotki. Idealnie sprawdzają się szczotki wyprodukowane z włosów dzika, oraz z włosia z tworzywa sztucznego. Różna długość włosków pozwala na dokładne rozczesanie.

Pamiętaj: nie używaj grzebienia!

Czesząc włosy pamiętaj, by robić to delikatnie, zaczynając od końców włosów powoli przesuwając się w górę. Nie szarp włosów! Nigdy nie używaj grzebienia, bo nie chcący możesz uszkodzić mocowanie lub co gorsza wyrwać swoje naturalne włosy.

Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami.

Podczas snu włosy mogą się bardzo mocno splątać. Gdyby doszło do takiej sytuacji, należy użyć produktu ułatwiającego rozczesywanie włosów przedłużanych. Na noc warto włosy wysuszyć i związać w luźny warkocz.

Nie farbuj SAMA włosów przedłużonych!

Jeżeli zamierzasz wykonywać jakiekolwiek procesy chemiczne na swoich przedłużanych włosach – udaj się do salonu, w którym przedłużyłaś włosy! Fryzjer pomoże Ci uzyskać wymarzoną fryzurę, nie uszkadzając Twoich włosów przedłużanych.

Nie usuwaj włosów samodzielnie!

Podobnie jak w powyższym podpunkcie: jeżeli chcesz usunąć włosy – udaj się do fryzjera, który Ci je zakładał. Jest to jedyne, bezpieczne rozwiązanie. Nie próbuj przekonać się dlaczego!

Na co zwrócić uwagę?

Włosy przedłużane nie ograniczają Cię w żadnym stopniu!

Pamiętaj: nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych aktywności!! Wystarczy, że będziesz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji swoich włosów.

Dodaj komentarz