Przedłużanie włosów metodą kanapkową to aktualnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla osób, które chcą mieć je gęste i długie. Jest to bardzo wygodne, a efekt zachwyca od razu po zakończeniu zabiegu i utrzymuje się nawet pół roku. Dzięki temu, nie trzeba już czekać kilku lat, aż zapuści się odpowiednią długość. Wiele znanych gwiazd bardzo ceni sobie tę metodę, ponieważ w bardzo krótkim czasie, można odmienić swój wizerunek.

 

Metoda Kanapkowa – tape on

Przedłużanie włosów metodą kanapkową (jak sama nazwa wskazuje) polega na doklejaniu przy samej linii włosów pasm na kilkucentymetrowej taśmie. Dzięki temu, że taśma jest przeźroczysta i bardzo lekka, efekt wygląda bardzo naturalnie. Łączenia nie odznaczają się, włosy się nie kołtunią, a całą fryzurę można stylizować od razu po zakończonym zabiegu.

pielęgnacja włosów przedłużanych, kosmetyki do włosów przedłużanych

Przedłużanie włosów – metody kanapkowe krok po kroku

Po wypielęgnowaniu i wyprostowaniu włosów, trzeba wyznaczyć na głowie podziały, używając naturalnego przedziałka klientki. Następnie należy stworzyć przedziałek od ucha do ucha, by wyznaczyć trzy sekcje. Dwie (drugą i trzecią sekcje) można przypiąć, ponieważ doczepianie zaczynamy od tyłu głowy, czyli od sekcji pierwszej, pracując od potylicy w górę. Pierwszy rząd doczepów powinien zaczynać się na kości potylicznej. Każdy rząd musi zaczynać się po przeciwnej stronie, niż rząd poprzedni, z 2,5 cm odstępem.

Pierwszy rząd zaczynamy od prawej strony. Odmierzamy ok. 2 cm od linii włosów – w tym miejscu powinno znajdować się pierwsze pasemko. Łapiemy sekcję włosów i podnosimy ją do góry, trzymając ją między palcem wskazującym, a środkowym. Pierwsze pasemko umiejscawiamy stroną klejącą do góry, 0,5 cm od skóry głowy. Następnie opuszczamy włosy na taśmę, wygładzając je odpowiednio. Drugie pasmo umieszczamy klejem do dołu, w tym samym miejscu, w którym umiejscowiliśmy pierwsze, z włosami klientki pomiędzy taśmami. Na koniec mocno ściskamy dwa pasemka ze sobą, by aktywować klej. Dzięki temu, uzyskamy wodoodporne łącznie. Przy aplikacji kolejnych taśm, trzeba zwrócić uwagę na to, by każde pasmo miało taką samą gęstość i szerokość.

Jak często trzeba powtarzać przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową trzeba powtarzać zazwyczaj co 4 – 6 tygodni. Jest to głównie zależne od tego, jak szybko klientce rosną włosy. Wraz z szybszym porostem włosów, pasma oddalają się szybciej od głowy. Po zdjęciu pasm, oczyszcza się je specjalnym preparatem i można ponownie przykleić. Tę czynność powtarza się z jednym zestawem taśm od 3 do 5 razy. Jest to zależne głównie od odpowiedniej pielęgnacji włosów. Metoda kanapkowa nie obciąża włosów i sprawia, że fryzura wygląda bardzo naturalnie.

Dodaj komentarz