Zmiana koloru włosów to jedna z najpopularniejszych metod odmiany swojego wizerunku. Delikatna zmiana tonu koloru, bądź drastyczne metamorfozy są na porządku dziennym. Produkty do tego przeznaczone są ogólnodostępne na rynku i nie trzeba koniecznie iść do fryzjera (mimo, że jest to najbezpieczniejsze wyjście), by osiągnąć swój wymarzony kolor włosów. Jakie są jednak plusy i minusy zakrywania swojego naturalnego koloru?

Farbowanie włosów to osobista wola, która powinna być bardzo dobrze przemyślana. Nie można podejmować takich decyzji pod wpływem innych osób, bądź gdy nie jesteśmy pewni czy tego chcemy, ponieważ po trwałym farbowaniu będzie ciężko „wymazać kolor” i przywrócić wcześniejszy. Farby posiadają silne substancje chemiczne, więc często może występować reakcja alergiczna. Istnieją farby bez amoniaku, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży i osób, dla których nie wskazana jest styczność z tą substancją. Tylko czy rzeczywiście warto farbować włosy?

NATURALNE WŁOSY

Jeśli posiadamy naturalne włosy, pierwsze farbowanie zawsze wiąże się z trudną decyzją do podjęcia. Po farbowaniu może sie okazać, że powrót do naturalnego koloru jest niemożliwy i nie ma już odwrotu. W takim wypadku, najpierw warto wypróbować szamponetki bądź farby w sprayu, które nie wnikają w strukturę włosa i można ją łatwo zmyć. W taki sposób można sprawdzić, jak się ktoś czuje w wybranym przez siebie kolorze.

ZALETY

Jakie sa zalety farbowania włosów? Dla osób, które lubią zmiany, farbowanie włosów będzie świetną sprawą – zwłaszcza, jesli okaże się, że nowy kolor pasuje nam bardziej niż poprzedni. Zresztą, można mieć praktycznie każdy kolor na głowie, więc jeśli ktoś lubi szaleństwo, to róż bądź niebieski będzie ciekawą opcją. Farbowanie włosów pozwala rownież na ukrycie siwizny, z której nikt nie jest zadowolony.

WADY

Podstawową wadą farbowania jest oczywiście fakt, że najzwyczajniej w świecie niszczy włosy. Powrót do naturalnego koloru wiąże się z długa drogą, która wiąże się z odrostami widocznymi na głowie. Aby efekt farbowania był imponujący, warto poddać się takiej usłudze u fryzjera, co wiąże się z wydatkami.

WŁOSY DOCZEPIANE

W odróżnieniu od sztucznych, naturalne włosy doczepiane można śmiało farbować. Wszystko dlatego, że syntetyczne włosy nie posiadają łusek, które ulegają zabarwieniu przez pigment zawarty w farbie. Dlatego warto się zastanowić, jeśli będziemy wybierać włosy do doczepiania, poniważ w zależności od tego, jaki chcemy kolor, nie będzie możliwe farbowanie włosów naturalnych. W tym przypadku, jedynym wyjściem jest zakup nowych doczepów, które będą odpowiadały kolorem naszemu.

Farbowanie włosów może okazać się ciekawym sposobem na całkowitą odmianę wizerunku, jednak wiąże się również z ryzykiem. Warto podjąć właściwą decyzję, by nie żałować potem, że wcześniejszy kolor był lepszy, ponieważ powrót do niego może okazać się niemożliwy.

Dodaj komentarz