Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego z nas. Szczególnie zaś wyczekują go kobiety. Własne wesele jest okazją, by zabłysnąć i być prawdziwą królową całej uroczystości. Nie ma nic złego w tym, że w ów najważniejszy dzień chcemy wyglądać zjawiskowo. Jednym z podstawowych elementów, jeśli chodzi o wygląd panny młodej, jest oczywiście piękna fryzura Dziś kilka inspiracji i pomysłów na ślubne uczesania. Co będzie modne w tym sezonie weselnym?

Upięcia zawsze w modzie

Klasyczna fryzura panny młodej to subtelne i eleganckie upięcie w formie koka. Pojawiają się też warkocze i plecionki – szczególnie modne w tym sezonie. Obecnie na topie są fryzury z elementami plecionek różnego rodzaju. Efekt ma być eteryczny, delikatny i romantyczny. Królują swobodne, naturalnie wyglądające upięcia. Jak ognia unikamy pretensjonalnych, sztucznie wyglądających „korkociągów” wylewających się kaskadami z ciasno upiętych koczków.

W naturalnych upięciach pojawiają się często świeże kwiaty, mirt, bukszpan itp. Można użyć również sztucznych kwiatów, jednak dobrej jakości. Całość ma wyglądać delikatnie, lekko i wiosennie. Zamiast welonu panny młode wybierają często naturalny wianek.

 

 

 

Rozpuszczone włosy pod kontrolą

Modne są również długie rozpuszczone włosy w połączeniu z delikatnym welonem, wiankiem lub diademem. Przebojem są oczywiście naturalnie wyglądające, geste fale. Gładkie, opadające na ramiona, pięknie lejące się kosmyki są przebojem nie tylko, jeśli chodzi o modę ślubną. W większości przypadków stworzenie takiej fryzury wymaga jednak równie wiele pracy co upięcie finezyjnego koka. Włosy wyglądają bardzo naturalnie, jednak są to tylko pozory. W rzeczywistości fryzura musi być wygładzona i perfekcyjnie utrwalona, a nierzadko również włosy muszą zostać nabłyszczone. Chodzi o to, by wyglądać spektakularnie!

Doczepiane włosy na wesele

Fryzurę obmyślamy i opracowujemy zwykle, podobnie jak cały image, przez wiele tygodni. Niektóre z nas zapuszczają włosy już na kilka lat przed weselem! Co jednak, gdy decyzja została podjęta bardziej spontanicznie lub jeśli nie jesteśmy w stanie zapuścić wystarczająco długich kosmyków, by zapleść np. gruby warkocz? Czy musimy rezygnować z imponującej fryzury?

Bardzo często nasze włosy nie pozwalają na wyczarowanie efektu, o jakim marzymy. Wówczas z pomocą przyjść mogą włosy doczepiane. Wesele jest na tyle szczególną okazją, że zastosowanie tego rodzaju tricku jest już niemal oczywistością dla większości fryzjerów. Również panny młode nie mają nic przeciwko temu, by nieco dopomóc naturze, aby prawdziwie zabłysnąć na ślubie.

W upięciach ślubnych stosuje się zwykle włosy doczepiane typu clip-in, ewentualnie włosy na żyłce czy różnego rodzaju treski. W tym wypadku po weselu powracamy do swojej dawnej fryzury i naturalnej długości. Można też przedłużyć włosy metodą na taśmie, keratynową lub inną, jeśli panna młoda pragnie odmienić swój wygląd nie tylko na jeden wieczór, lecz na parę miesięcy.

Jeśli lubisz zmieniać swój image i dbać o niego, wesele bez wątpienia jest okazją, by prawdziwie zaszaleć, takjże z fryzurą. Nie ma co przebierać w środkach, gdy chodzi o jeden z najpiękniejszych dni w życiu! Skorzystaj z porad dobrego fryzjera, a na pewno twoja fryzura będzie nie tylko modna, ale również wyjątkowo efektowna.

Dodaj komentarz