Letnie miesiące to czas próby dla naszych włosów. Gorące słońce, kąpiele w słonej wodzie i pozostawianie kosmyków do wyschnięcia na wietrze powodują ich przesuszenie, wypadanie, zmianę koloru. Jak chronić włosy przed zniszczeniem w wakacje? Jak pielęgnować kosmyki naturalne i włosy przedłużane latem?

Dbasz o włosy przez cały rok, zapuszczasz, ochraniasz, łykasz suplementy. Przychodzi lato i czekają cię kąpiele w morzu oraz długie godziny opalania. Nie zmarnuj efektów, które udało ci się uzyskać! Jeśli twoje włosy są w dobrej kondycji, latem zatroszcz się o nie jeszcze bardziej, by ich stan nie uległ pogorszeniu. Jeśli natomiast twoja czupryna już teraz, przed wyjazdem na wakacje, pozostawia wiele do życzenia, dołóż wszelkich starań, by nie obciążać jej dodatkowo szkodliwymi czynnikami. Słońce, wiatr, słona woda morska – są o wiele bardziej szkodliwe dla włosów, niż mogłybyśmy przypuszczać. Ich negatywne działanie można porównać nawet do szkodliwego wpływu rozjaśniacza czy prostownicy!

Jak pielęgnować włosy latem, by nie straciły blasku i gładkości? Przede wszystkim ważne jest ich właściwe nawilżenie. To o nie powinnyśmy zadbać w pierwszej kolejności podczas wakacji. Przy każdym myciu stosuj odzywkę nawilżającą, a raz w tygodniu nakładaj sprawdzoną maskę głęboko odżywiającą włosy. Jeśli zażywasz kąpieli na świeżym powietrzu, czy to w morzu, czy w jeziorze, każdorazowo przed wejściem do wody możesz zabezpieczać włosy kosmetykiem nawilżającym – odżywką lub maską.

Słońce rozjaśnia naturalnie włosy, szczególnie te, które nie są ciemne – ale nie tylko. Również włosy farbowane mogą ulec przebarwieniu, wystawione na działanie promieniowania UV. To zaś, w przeciwieństwie do naturalnego rozjaśnienia ciemnych blondów, może już specjalnie nie cieszyć. Jeśli zależny ci na zachowaniu niezmienionego koloru włosów, czy to naturalnych, czy farbowanych, nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych podczas opalania. Jeśli przebywasz na słońcu kilka godzin, zawsze miej na głowie kapelusz, czapkę plażową lub chustkę. Twoje włosy zostaną zabezpieczone przed blaknięciem, płowieniem, ale również przed wysuszeniem. Dodatkowo uchronisz się przed ryzykiem udaru słonecznego czy bólem głowy.

Letnia pielęgnacja włosów przedłużanych

szczególnie narażone na zniszczenie latem są włosy przedłużane. Doczepione kosmyki przesuszają się jeszcze szybciej, gdyż organizm nie ma możliwości dostarczania do nich składników odżywczych. Nic tu nie pomoże spożywanie dużej ilości wody ani przyjmowanie suplementów duety. Włosy należy nawilżać od zewnątrz, stosując specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów przedłużanych. Mają one inne składy niż standardowe odżywki, maski i balsamy. Jedynie używanie kosmetyków dedykowanych specjalnie włosom doczepianym gwarantuje utrzymanie ich latem w odpowiedniej kondycji. Większość fryzjerów i producentów doczepów nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie fryzury, jeśli nie stosowało się markowych kosmetyków do pielęgnacji włosów przedłużanych.

Nieodpowiednio pielęgnowane włosy doczepiane mogą ulegać odbarwieniu w kontakcie z wodą morską ub płowieć na słońcu. Najgorszy scenariusz przewiduje nie tylko ich rozjaśnienie, ale nawet nieoczekiwaną zmianę koloru. Nie warto oczywiście wpadać w panikę, należy jedynie pamiętać, jak ważna jest pielęgnacja włosów przedłużanych z użyciem odpowiednich produktów mocno nawilżających (ale bez olejków!) i pozbawionych alkoholu oraz etanolu w składzie.

Wakacje to dla większości z nas najbardziej oczekiwane chwile w ciągu całego roku. To czas, gdy chcemy wyglądać wyjątkowo atrakcyjnie, czuć się swobodnie i pięknie. Jeśli specjalnie na lato przedłużyłaś włosy, pofarbowałaś je lub zafundowałaś sobie modne cięcie, dołóż wszelkich starań, by twoja fryzura pozostała efektowna i zadbana przez całe lato.

Dodaj komentarz