Jak skutecznie zapuszczać włosy

Chyba każda z nas marzy o pięknych, długich włosach, które będą zachwycać. Dla większości kobiet problemem jest zapuszczanie włosów, które trwa długo i wymaga wielu starań. Tempo wzrostu włosów nie jest jednakowe u każdego, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Poza specjalną dietą, która pozytywnie wpłynie nie tylko na tempo wzrostu włosów, ale także na wygląd skóry czy paznokci, istnieje kilka sprawdzonych metod, które pozwolą Ci na osiągnięcie zamierzonego celu. Jednym z nich jest przedłużanie włosów na taśmy.

Zacznij od wewnątrz

Często zapominamy, że wolny wzrost włosów może wynikać z problemów zdrowotnych. Odpowiednio wcześnie zdiagnozowane problemy można skutecznie leczyć, a tym samym nie dopuścić do nadmiernego wypadania włosów. W tym wypadku, warto wykonać podstawowe badania morfologiczne poszerzone o badanie poziomu hormonu tarczycy. W przypadku, gdy wyniki badań nie wzbudzają niepokoju, możemy zacząć zapuszczanie włosów. Nie da się ukryć, że pomocne będzie stosowanie odpowiednich witamin. Artykuł „Wzmocnij włosy odpowiednimi witaminami” z pewnością pozwoli nam zgłębić wiedzę na ten temat.

Etap przejściowy

Najczęściej poruszanym tematem jest to, w jaki sposób zacząć zapuszczać włosy. Niestety, wiele z nas spotkało się z większym wyzwaniem, które nazywane jest etapem przejściowym. To sytuacja, w której nasze włosy nie układają się tak jak chcemy i mamy ochotę je obciąć. Tempo wzrostu, po osiągnięciu pewnej długości, znacząco zwalnia, a my zaczynamy tracić nadzieję na osiągnięcie wymarzonej długości. Nie mamy jednak powodów do zmartwień, bo w prosty sposób możemy obejść ten problem. Rozwiązaniem jest przedłużanie włosów. Na taśmy o różnej szerokości (od 1 do 4cm) nałożone są pasma włosów w odcieniu dobranym idealnie do naturalnego koloru. Przy wykorzystaniu najskuteczniejszej metody przedłużania jaką według wielu stylistów jest metoda kanapkowa w szybki sposób uzyskamy wymarzony efekt długich i gęstych włosów. Wystarczy na koniec ich odpowiednia stylizacja oraz dopasowanie długości nałożonych pasm, aby efekt przedłużenia prezentował się naturalnie.

Przedłużanie włosów na taśmy – zalety

Przedłużenie włosów to rozwiązanie, które umożliwia nie tyko przeczekanie męczącego okresu przejściowego, ale także pozwala na ćwiczenie nowych i ciekawych upięć przy wykorzystaniu wymarzonych, długich włosów. Szybka aplikacja włosów na taśmach skraca wielomiesięczny okres oczekiwania, jest także idealna dla klientek, które chciałyby coś zmienić w swojej fryzurze, poszukują własnego stylu, lubią ciekawe upięcia. Dodatkowo, istnieją metody przedłużania, które nie obciążają włosów naturalnych dlatego też nie musimy się martwić, że osłabi to ich kondycję.

Zapuszczanie włosów a przedłużanie

Pojawiają się wątpliwości co do tego, jak przedłużanie włosów na taśmy wpływa na stan naszych włosów. Nie ma powodu do obaw, o czym można przeczytać w naszym artykule „Przedłużanie włosów – obalamy mity”. Aby cieszyć się pięknym efektem, jakie dają doczepione pasma, musimy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Przy okazji wpływa ona znacząco na nasze naturalne włosy, na których wzroście tak bardzo nam zależy.

Pielęgnacja to jednak część sukcesu, kolejną ważną sprawą jest wybór profesjonalisty, który wykona zabieg. Pamiętajmy, że wizyta u dobrego fryzjera jest również doskonałą okazją do rozmowy na temat zapuszczania włosów, doboru kosmetyków i regularnej pielęgnacji.

Dodaj komentarz