To jak wygląda nasza skóra, włosy i paznokcie jest odzwierciedleniem i konsekwencją naszego codziennego życia. Stres, niedobory żywieniowe, wpływ czynników zewnętrznych czy problemy zdrowotne pozostawiają widoczne ślady, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Czasy mamy jakie mamy, więc zalecenia 8h snu i zero stresu są bardzo idylliczne.

Co więc możemy zrobić? Pomocne może okazać wprowadzenie kilku zbawiennych dla włosów nawyków.

Po pierwsze woda

Powtarzane jak mantra informacje o konieczności wypicia minimum 2 litrów płynów dziennie często wpadają nam do głowy tak szybko, jak z niej wypadają. A to grzech główny -odwodniony organizm w pierwszej kolejności pomija na liście zaopatrzenia właśnie to, na czym z perspektywy wyglądu zależy nam najbardziej. Suche, łamiące się włosy, problemy ze skórą głowy to niektóre z objawów odwodnienia.

Po drugie dieta

Z mikro i makroelementami niestety jest podobnie, jak z wodą. Na niedoborach w pierwszej kolejności cierpi uroda. Kluczowe są witaminy A,E oraz witaminy z gruby B, a także cynk, miedź i krzem. Na szczególną uwagę zasługuje rozpuszczalna w tłuszczach witamina A, która przyśpiesza cykl odnowy komórek, z których zbudowane są włosy, a więc przyśpiesza ich wzrost. Wzmaga również produkcję keratyny – głównego budulca włosów i paznokci.

Po trzecie pielęgnacja

Ogrom kosmetyków, pod którymi uginają się sklepowe półki utrudnia wybór prawidłowego. Warto posłuchać rady ekspertów i skorzystać z ich doświadczenia. Dzięki odpowiedniemu doborowi produktów do naszych indywidualnych potrzeb wynik jego stosowania z pewnością bardziej nas zadowoli.

Co zrobić jeśli potrzebujemy efekt natychmiast?

Wielkimi krokami zbliża się wielkie wydarzenie, a nasz wygląd pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić jeśli po zrobieniu rachunku sumienia okazało się, że grzechów wobec zmiany włosów mamy na swoim koncie mnóstwo, a mimo szczerych chęci czasu na czekanie na naturalne efekty zmiany nawyków nie ma? Z pomocą przychodzi wiele rozwiązań- w salonach kosmetycznych proponowane są indywidualnie dobrane zabiegi, które pomogą poradzić sobie z wieloma problemami. A co z włosami?  Na szczęście nie musisz czekać pół roku, aby móc pochwalić się długimi, lśniącymi włosami. Doskonałą propozycją może być przedłużenie lub zagęszczenie włosów – w kilka chwil spełnisz marzenie o idealnej fryzurze. Dzięki wielu możliwościom możesz dobrać metodę najlepszą dla siebie. Ciesz się metamorfozą już teraz i odkryj swoje piękno na nowo!

Dodaj komentarz