Czesanie włosów jest bardzo ważnym elementem ich codziennej pielęgnacji i jednym z podstawowych etapów stylizacji. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzaj i jakość szczotki do włosów mają wpływ na ich zdrowie oraz kondycję. Jakie szczotki do włosów są najlepsze i na co zwracać uwagę, dokonując zakupu akcesoriów do stylizacji włosów?

Jeżeli pragniemy, aby nasze włosy były w dobrej kondycji, powinniśmy obchodzić się z nimi delikatnie. Pamiętajmy, że pielęgnacja włosów zaczyna się od mycia, przez suszenie, aż po codzienne czesanie. Jeśli nie zadbamy o dobre akcesoria do stylizacji oraz do czesania włosów, na niewiele zdadzą się najlepsze kosmetyki, szampony i odżywki. Złej jakości szczotka może wyrządzić bardzo dużo krzywdy naszym włosom. Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Najgorsze dla włosów są cienki grzebienie i szczotki, które szarpią i wyrywają kosmyki. Metalowe lub plastikowe ząbki, źle wykonane, mogą wyrywać włosy. Pamiętajmy, że grzebień nie nadaje się do rozczesywania włosów- jest to rola wyłącznie szczotki.

Należy zwrócić uwagę, by szczotka nie miała elementów, o które mogą zaczepiać się pojedyncze pasma. Najlepszym wyjściem jest sięganie po szczotki z naturalnym włosiem, wystarczająco elastycznym, by rozczesać włosy czy wykonać masaż głowy, ale dość miękkim, aby nie uszkadzać kosmyków.

Szczotka z włosia dzika

Do najbardziej poszukiwanych i cenionych produktów należą ostatnio szczotki z naturalnego włosia dzika, które charakteryzują się doskonałą strukturą. Dzięki temu pozwalają one na rozczesywanie włosów bez ich uszkadzania, a także na rozprowadzanie olejków od nasady po końce. Szczotki z włosia dzika sprawiają, że włosy są oczyszczone i wygładzone.

Czesanie włosów przedłużanych

Popularność szczotek z naturalnym włosiem wzrosła między innymi dzięki włosom przedłużanym, które potrzebują szczególnej pielęgnacji. Ich pasma są gładkie i nisko porowate, przez co włosie dzika jest wprost idealne do ich pielęgnacji, gdyż nie elektryzuje kosmyków i pozostawia je lśniące oraz dobrze rozczesane. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o naturalne włosy na taśmie, które należy dokładnie rozczesywać między innymi przed myciem i po myciu.

Włosy przedłużane należy czesać szczotkami o konstrukcji owalnej lub prostokątnej, która ułatwia stylizację i umożliwia podniesienie kosmyków u nasady, pozwalając na zwiększenie objętości fryzury. Zalecane są dobrej jakości szczotki z połączeniem krótkiego włosia dzika oraz dłuższego włosia z dobrej jakości tworzywa sztucznego.

Niezależnie od tego czy masz włosy krótkie, długie, czy też może nosisz naturalne włosy na taśmie, pamiętaj o delikatnym rozczesywaniu z użyciem dobrej szczotki. Do rozczesywania możesz też używać specjalnych odżywek zwiększających poślizg szczotki, eliminujących splątywanie i zabezpieczających włosy.

Dodaj komentarz